Wybierz region

Wybierz miasto

  EBOR pomoże kupić tramwaje?

  Autor: Józef Djaczenko

  2000-05-24, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Coroczne spotkanie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju odbywa się w Rydze. Imprezą towarzyszącą jest spotkanie prezydentów miast, z udziałem przedstawiciela Poznania.

  Coroczne spotkanie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju odbywa się w Rydze. Imprezą towarzyszącą jest spotkanie prezydentów miast, z udziałem przedstawiciela Poznania. Są szanse, że EBOR pomoże nam w zakupie nowych tramwajów.


  W konferencji, zwanej okrągłym stołem prezydentów miast, towarzyszącej spotkaniu EBOR-u, uczestniczyły władze sześciu stolic: Pragi, Warszawy, Sofii, Mińska, Wilna, Rygi. Poznań był jedynym zaproszonym miastem, nie będącym stolicą poinformował ,,Gazetę Poznańską' wiceprezydent Tomasz Kayser.

  Podczas spotkania mowa była o finansowaniu miejskiej infrastruktury technicznej. Jest duża szansa, że wymiana starych poznańskich tramwajów na nowe odbędzie się dzięki EBOR-owi. Na przełomie czerwca i lipca gościć będzie w Poznaniu dyrektor EBOR-u ds. infrastruktury. Rozmowy z władzami miasta będą poświęcone m. in. sprawie finansowania przez bank tego zadania. JOD

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)