Wybierz region

Wybierz miasto

  Ostatnia szansa Lecha Kreisel

  Autor: LEM

  2000-05-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  GAZETA POZNAŃSKA, piątek 19.05.2000 Piłka nożna Dziś o 20.00 Amica - Ruch Chorzów Ostatnia szansa Lecha Kreisel 28. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy rozpocznie dzisiejsze spotkanie we Wronkach Amica - Ruch ...

  GAZETA POZNAŃSKA, piątek 19.05.2000

  Piłka nożna Dziś o 20.00 Amica - Ruch Chorzów
  Ostatnia szansa Lecha Kreisel


  28. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy rozpocznie dzisiejsze spotkanie we Wronkach Amica - Ruch Chorzów. W sobotę mający jeszcze cień szansy na utrzymanie się w ekstraklasie Lech Kreisel gra z Ruchem Radzionków, a Groclin gościł będzie na stadionie Widzewa.


  - To graniczy z cudem, ale rzeczywiście możemy jeszcze uratowac się przed spadkiem - mówi trener Lecha Kreisel (21 punktów) Wojciech Wąsikiewicz. Poznaniacy muszą jednak wygrać trzy pozostałe do zakończenia rozgrywek mecze - sobotni z Radzionkowem, a potem wyjazdowy z Zabrzu i na Bułgarskiej z Groclinem oraz czekać na korzystne rozstrzygnięcia w spotkaniach Górnika (26 pkt.) z ŁKS-em (25 pkt.) i liczyć, że lubińskie Zagłębie odbierze punkty zabrzanom i łodzianom.

  W meczu z Radzionkowem pod znakiem zapytania stoi występ bramkarza Michała Kokoszanka i Pawła Kaczorowskiego. - Paweł grał w Łodzi na własną prośbę. Po kuracji antybiotykowej był bardzo osłabiony i lekarz zalecił mu odpoczynek. Zobaczymy jak będzie się czuł po dzisiejszym treningu - powiedział nam Wąsikiewicz. - Strata punktów w ogóle nie wchodzi w rachubę. Ten mecz wygramy i basta - dodaje trener Lecha Kreisel. Radzionków to jednak niewygodny przeciwnik. Podopieczni trenera Piotra Piekarczyka wygrali ostatnie dwa pojedynki w Płocku z Petro 3:1 i 4:1 u siebie z Widzewem. Te wyniki nie wymagają komentarza, liczymy jednak, że mający nóż na gardle Lech, wykorzysta swoją ostatnią szansę.

  Petro w gronie zagrożonych

  Po porażce w środę w Łodzi wśród drużyn zagrożonych spadkiem jest też Petro (27 pkt.). Zespół z Płocka podejmuje Pogoń Szczecin i jeśli w sobotę nie wygra, może mieć spore kłopoty, bo gra jeszcze w Olsztynie ze Stomilem i u siebie z warszawską Polonią.

  Groclinowi do pełni szczęścia potrzebne są dwa punkty. Okazją na powiększenie dorobku punktowego będzie mecz z ,,nieobliczalnym'' Widzewem. Serią 7 zwycięstw grodziszanie udowodnili, że niestraszny im żaden przeciwnik. Wynik w Łodzi jest sprawą otwartą.

  O duże pieniądze

  Stawką dzisiejszego meczu Amiki z Ruchem są duże pieniądze. Goście walczą o miejsce w europejskich pucharach, gospodarze o ekstra premię. Jeśli piłkarze Amiki zakończą rozgrywki na piątym miejscu, każdy zdobyty punkt zostanie wyceniony o 30 procent wyżej. Paweł Kryszałowicz i jego koledzy nie są jeszcze pewni 5 lokaty. Groźnie kontratakuje Zagłębie, którego piłkarze też zarobią dużo więcej jeśli uda im się wyprzedzić wronczan.

  Właśnie Zagłębie pokonało w ostatniej kolejce chorzowian, którzy sprawiali wrażenie wyraźnie rozbitych po wysokich karach jakie PZPN ukarał dwóch podstawowych zawodników Marcina Baszczyńskiego i Mariusza Śrutwę. Czy kryzys ,,niebieskich'' się pogłębi, przekonamy się już za kilkanaście godzin.

  Z kolei piłkarze Hoop Polonia Warszawa mają duże szanse, aby już w sobotę - na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek - zapewnić sobie tytuł mistrza kraju. ,,Czarne Koszule'', którym do pełni szczęścia brakuje dwóch punktów, w derby stolicy tego dnia zmierzą się na Łazienkowskiej z Legią Daewoo

  LEM

  Sonda

  Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)