Przed tygodniem, wystartowały 11-te Mistrzostwa Gminy Zbąszynek w tenisie stołowym o Puchar Burmistrza Zbąszynka. 11 edycja jest rozgrywana po raz pierwszy w systemie rozgrywek ligowych, czyli uczestnicy rywalizują ze sobą w tzw. systemie gier każdy z każdym.

W pierwszym turnieju rozegrano blisko 60 spotkań. Do zawodów zgłosiło się aż 25 osób w tym 6 kobiet. Spotkania rozgrywano na czterech stołach i rywalizacja toczy się również w czterech kategoriach: generalnej, kobiet, 50+ oraz najlepszy zawodnik: Zbąszynka, Dąbrówki Wlkp., Kosieczyna, Rogozinca, Kręcka i Chlastawy. W pierwszym turnieju wygrał Władysław Buczny, drugie miejsce zajął Henryk Zduński, natomiast trzecią pozycję zajął Maciej Matuszewski. Kolejne lokaty zajęli: Patryk Krakowian, Zenon Zuza, Tomasz Gruchała, Zdzisław Krakowian, Hubert Cichy, Jan Makarewicz, Mateusz Szlegier.

II turniej w tegorocznym cyklu odbędzie się już w najbliższą niedzielę. w Szkole Podstawowej w Kosieczynie. Start o godz. 14.00. Jeśli ktoś nie mógł uczestniczyć w pierwszym turnieju, nadal może zgłosić się do ligi. W tym przypadku jednak nierozegrane mecze nie będą nadrabiane, będą one liczone jako walkowery dla przeciwników. Kolejne imprezy odbędą się: 14 stycznia, 11 lutego, 4 marca. Klasyfikacja końcowa utworzona zostanie tabeli ligowej rozgrywek. Organizatorem mistrzostw jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!