Bieg z Motylem w Borui Kościelnej [ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Bieg z Motylem w Borui Kościelnej.

IV Bieg z Motylem - ZDJĘCIA!

W niedzielę o godzinie 11 spod budynku szkoły podstawowej w Borui Kościelnej wystartowali biegacze oraz Nordic Walkerzy, którzy wzięli udział w czwartej już edycji 10-cio kilometrowego biegu lasami Borui Kościelnej, Borui Nowej i Jastrzębska.

Prócz biegu głównego odbyła się również coroczna rywalizacja dzieci i młodzieży. Dopisała pogoda.

Piotr Humerski z Goździchowa, wygrał czwartą edycję Biegu z Motylem. Na pokonanie wyznaczonej przez organizatorów, dziesięciokilometrowej trasy potrzebował zaledwie 36 minut i jednej sekundy. Drugi na mecie z ponad minutową stratą zameldował się Paweł Jankowiak z Paproci, a trzeci był Szczepan Kogut z Żagania.

Na kolejnych miejscach przybiegli: 4. Filip Dryka z Prochów, 5. Piotr Ranecki z Opalenicy, 6. Radosław Gluza z Opalenicy, 7. Marek Kucharzewski z Grodziska Wielkopolskiego, 8. Adrian Zeidler z Kurowa, 9. Arkadiusz Janowski z Przyn i 10. Sławomir Kaniuk z Grodziska Wielkopolskiego.

Wśród pań, najszybsza była Iwona Maciąg z Bolewic, która to w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 27 miejscu. Drugie miejsce zajęła Kamila Bielawa (57 miejsce w Open), a trzecie Agnieszka Jarnót ze Starego Tomyśla (65 miejsce).

Kolejne miejsca pań: 4. Katarzyna Kasperczak z Nowego Tomyśla (70), 5. Małgorzata Wiśniewska z Chojnik (71), 6. Katarzyna Szopka z Nowego Tomyśla (74), 7. Marlena Flieger z Bolewic (75), 8. Zuzanna Brambor z Nowego Tomyśla (80), 9. Agata Smolak z Wolsztyna (82), 10. Julia Zarycka z Krakowa (83).

Bieg Nordic Walking, który odbywał się na dystansie 5 kilometrów wygrała Alina Jasinska z Nowego Tomyśla. Drugie miejsce Izabela Lotka ze Starego Tomyśla, a trzecie Jakub Lotka również ze Starego Tomyśla. Na czwartym miejscu doszła Anna Pioskik z Glinna, natomiast na piątym Monika Czekała z Grodziska Wielkopolskiego.