(© dorota michalczak )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zakończono prace na zbąszyńskim cmentarzu parafialnym. Co wykonano? Przeczytaj szczegóły.

Firma DECOR R. Stasiński, M. Prządka – Spółka jawna z siedzibą w Zbąszyniu zakończyła realizację prac budowlanych związanych z rewitalizacją zabytkowego cmentarza parafialnego w Zbąszyniu, prac o wartości około 230 tysięcy złotych, na który udało się Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. NMP Wniebowziętej otrzymać wsparcie finansowe w wysokości 200 tysięcy ze środków Lokalnej Grupy Rybackiej Obra – Warta. Obok pomocy z Unii Europejskiej, proboszcz Zbigniew Piotrowskiego uzyskał wsparcie zbąszyńskiego samorządu, parafian i członków OSP działających na terenie gminy Zbąszyń.


Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się poprawić wizerunek jednego z ważniejszych miejsc na terenie Zbąszynia, obiektu na którym znajdują się między innymi: wpisany do rejestru zabytków kościół cmentarny p.w. św. Mikołaja, grobowiec rodziny Czajków i Szostaków, zbiorowa mogiła Powstańców Wielkopolskich, w której spoczywają: Franciszek Konkowski, Aleksander Preis, Stanisław Cieślak Jan Wojtkowiak, Katella, oraz mogiły w której pochowany jest Franciszek Kałek (1893 – 1919) – szeregowiec z kompanii opalenickiej i rozstrzelany przez Niemców Jacenty Janek (1881 – 1919) - za udział w drugim ataku na dworzec zbąszyński, gdzie wcześniej pracował jako kolejarz.Wykonano chodniki z kostki kamiennej granitowej wraz z oświetleniem (energooszczędna technologia LED) zainstalowanym na słupach parkowych o wysokości 3,50m oraz ogrodzono.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!