Dodatkowa rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej w Wolsztynie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Wolsztynie ogłasza dodatkową rekrutację. Wstępne przesłuchania dzieci odbędą się już 4 czerwca.

Szkoła prowadzi kształcenie w dwóch cyklach. W cyklu sześcioletnim udział mogą brać dzieci od lat. Zapisy odbywać się będą na: fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczelę, gitarę, klarnet, flet, trąbkę, saksofon i perkusję. Na tych samych instrumentach odbywać się będzie również kształcenie na cyklu czteroletnim. Ten skierowany jest dla dzieci w wieku 8-16 lat.

Co zrobić aby zapisać dziecko do szkoły? Kandydaci składają w sekretariacie szkoły następujące dokumenty: kwestionariusz osobowy, jedną fotografię oraz zaświadczenie o braku przeciwwskazań do gry na wybranym instrumencie. Dodatkowe, przesłuchanie wstępne odbędzie się 4 czerwca o godz. 17.00 w siedzibie szkoły. Polegać one będzie na zaśpiewaniu dowolnej piosenki oraz wykonaniu różnych zadań służących ocenie słuchu muzycznego, poczucia rytmu i pamięci muzycznej.

O przyjęciu do szkoły decyduje ocena z badania przydatności i limit miejsc na poszczególne instrumenty. Więcej informacji odnośnie całej rekrutacji można dowiedzieć się w sekretariacie szkoły, pod numerem telefonu 68 384 31 50. Informacje można znaleźć również na stronie internetowej szkoły. Nauka w placówce jest bezpłatna. Istnieje możliwość wypożyczenia instrumentu za opłatą. - Zachęcamy wszystkich do przybycia na rekrutacją i nauki dzieci w naszej szkole. Dzięki nauce gry u dzieci zdecydowanie lepiej rozwija się wiele zmysłów - mówi dyrektor szkoły, Agnieszka Pilarek-Szumska, która zaprasza wszystkich chętnych do przyjścia na rekrutację. Nauka w szkole jest bezpłatna.

Każdego roku mury szkoły, która znajduje się przy ul. 5-Stycznia opuszcza kilkunastu absolwentów szkoły. Jak podkreślają w placówce, nauka gry na instrumencie rozwija dziecko nie tylko muzycznie.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.