Państwowa Szkoła Muzyczna w Wolsztynie ogłasza dodatkową rekrutację. Wstępne przesłuchania dzieci odbędą się już 4 czerwca.

Szkoła prowadzi kształcenie w dwóch cyklach. W cyklu sześcioletnim udział mogą brać dzieci od lat. Zapisy odbywać się będą na: fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczelę, gitarę, klarnet, flet, trąbkę, saksofon i perkusję. Na tych samych instrumentach odbywać się będzie również kształcenie na cyklu czteroletnim. Ten skierowany jest dla dzieci w wieku 8-16 lat.

Co zrobić aby zapisać dziecko do szkoły? Kandydaci składają w sekretariacie szkoły następujące dokumenty: kwestionariusz osobowy, jedną fotografię oraz zaświadczenie o braku przeciwwskazań do gry na wybranym instrumencie. Dodatkowe, przesłuchanie wstępne odbędzie się 4 czerwca o godz. 17.00 w siedzibie szkoły. Polegać one będzie na zaśpiewaniu dowolnej piosenki oraz wykonaniu różnych zadań służących ocenie słuchu muzycznego, poczucia rytmu i pamięci muzycznej.

O przyjęciu do szkoły decyduje ocena z badania przydatności i limit miejsc na poszczególne instrumenty. Więcej informacji odnośnie całej rekrutacji można dowiedzieć się w sekretariacie szkoły, pod numerem telefonu 68 384 31 50. Informacje można znaleźć również na stronie internetowej szkoły. Nauka w placówce jest bezpłatna. Istnieje możliwość wypożyczenia instrumentu za opłatą. - Zachęcamy wszystkich do przybycia na rekrutacją i nauki dzieci w naszej szkole. Dzięki nauce gry u dzieci zdecydowanie lepiej rozwija się wiele zmysłów - mówi dyrektor szkoły, Agnieszka Pilarek-Szumska, która zaprasza wszystkich chętnych do przyjścia na rekrutację. Nauka w szkole jest bezpłatna.

Każdego roku mury szkoły, która znajduje się przy ul. 5-Stycznia opuszcza kilkunastu absolwentów szkoły. Jak podkreślają w placówce, nauka gry na instrumencie rozwija dziecko nie tylko muzycznie.

--------------------------------------------

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!