11 listopada 1918 roku po ponad stu dwudziestu latach życia pod zaborami Polacy odzyskali wolność, Polska powracała na mapę Europy. Zaczął się ziszczać sen kilku pokoleń Polaków.

Dzień Zwycięstwa na sportowo
11 listopada 1918 roku po ponad stu dwudziestu latach życia pod zaborami Polacy odzyskali wolność, Polska powracała na mapę Europy. Zaczął się ziszczać sen kilku pokoleń Polaków.

Działacze Harcerskiego Klubu Sportowego „Azymut” w Mochach na sportowo uczcili Święto Niepodległości naszej Ojczyzny. Ponad 300 osób startowało w XXIII Biegu Niepodległości organizowanym przez klub. Bieg odbywał się w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodsza biegaczka Zofia Gorzelniak z przedszkola w Mochach urodziła się 2010 roku, najstarszym uczestnikiem był Piotr Murawski reprezentujący klub „Maraton” w Lesznie który ukończył 41 lat.

Do każdej kategorii wiekowej dostosowana była długość trasy. Najmłodsi (KiM – 5 i młodsi) startowali na odcinku 250 m, natomiast najstarsi biegli na trasie długości pięć kilometrów prowadzącej drogami polnymi oraz leśnymi duktami w okolicach Moch.
Oddzielnie prowadzono punktację Mistrzostw Powiatu Wolsztyńskiego w biegach przełajowych. W kategorii kobiet zwyciężyła Aneta Konieczek z WMLKS „Nadodrze” Powodowo przed Katarzyną Nowacką z HKS „Azymut” Mochy i Julią Seidel także z Moch. W kategorii mężczyzn zwyciężył Jakub Furman reprezentujący WMKLKS „Nadodrze” Powodowo przed Gracjanem Cupruś i Danielem Piaseckim z Kaszczoru.
Organizatorem biegu był HKS „Azymut” Mochy, współorganizatorem było Wielkopolskie Zrzeszenie LZS. Puchary oraz pozostałe nagrody wręczali: wice przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS i jednocześnie radny Rady Powiatu Krzysztof Piasek wraz z radnym Powiatu Sebastianem May.

Józef Nawrocki
j.nawrocki@glos.com

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!