Eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje gminne XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Eliminacje gminne XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Wolsztyn.pl
W auli Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wolsztynie odbyły się eliminacje gminne XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Turniej otworzył dh Henryk Żok, członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu który powitał zaproszonych gości i życzył wszystkim uczestnikom konkursu zajęcia jak najlepszych miejsc.

Do turnieju przystąpiło 32 uczestników wyłonionych podczas eliminacji środowiskowych, które przeprowadzone zostały na przełomie stycznia i lutego 2019 roku. Turniej przebiegał w dwóch etapach. W pierwszej kolejności młodzież wypełniała arkusze testowe zawierające 30 pytań, a następnie po ich sprawdzeniu przez Komisję Sędziowską w składzie: mł. bryg. Tomasz Maciejewski, st. kpt. Szymon Czachnowski ,st. asp. Karol Pabich wyłoniono po pięciu finalistów z każdej z grup do eliminacji ustnych, które decydowały o kolejności zajętych miejsc. Młodzież startowała w trzech grupach wiekowych.

Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych pierwsza czwórka została zdominowana przez uczniów ZSP Obra. Pierwsze miejsce zajął Patryk Tomys, druga była Julianna Wajs, trzecia Zuzanna Tomys, czwarty Bartosz Trawiński. W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęła uczennica SP1 Wolsztyna, Natalia Iwa-noczko. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z Obry. Druga była Martyna Reimann, trzeci Oskar Scześniak, czwarta Oliwia Komasa, piąty Arkadiusz Kaźmierczak. Z kolei w kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Michał Wajs z ZSO Wol-sztyn, drugi był Mikołaj Maćkowiak z ZSRiT Powo-dowo, trzecie miejsce zajął Domnik Kaźmierczak z z ZSO Wolsztyn.

Na zakończenie konkursu wszyscy finaliści otrzymali dyplomy, upominki i nagrody książkowe. Szczególne słowa podziękowania skierował do Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wolsztynie druh Henryk Żok, dziękując za zaangażowanie i poświęcony czas na przygotowanie XLII eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Ponadto Zarząd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Wolsztynie składa serdeczne podziękowania wszystkim opiekunom i nauczycielom za osobisty wkład pracy w przygotowanie Turnieju.

Eliminacje powiatowe konkursu wiedzy pożarniczej odbędą się 15 marca 2019 roku (piątek) o godz. 10.00 w sali KP PSP w Wolsztynie.