Szykuje się wielkie filmowe wydarzenie w Zbąszyniu. Niebawem film o "Białej Damie" ze Zbąszynia. Premiera obrazu znanego miejscowego filmowca Waldemara Strażyńskiego, już wkrótce

Grupa młodych artystów oraz zbąszyńskich filmowców postanowiła po raz pierwszy w historii Zbąszynia przenieść na ekrany jedną z najbardziej popularnych legend o "Białej Damie" ze Zbąszynia.

Zdjęcia realizuje MotionTV.pl w składzie Waldemar Strażyński, Grzegorz Jóźwiak oraz Maciej Jóźwiak ze Zbąszynia i Wrześni, znani z produkcji filmowych za pomocą miniaturowych helikopterów. Od pewnego czasu kręcą też profesjonalne relacje z wydarzeń kulturalnych i nie tylko, które można zobaczyć w internecie pod wspólnym hasłem Zbąszyńska Telewizja Niezależna.

Premiera pierwszego filmu o zbąszyńskich legendach jeszcze w Sierpniu. Zapowiedź podamy na stronie zbaszyn.naszemiasto.pl i w tygodniku Dzień Wolsztyński.

Film o "Białej Damie" ze Zbąszynia


Film realizuje ekipa MotionTV.pl ze Zbąszynia w składzie: Waldemar Strażyński, Grzegorz Jóźwiak i Maciej Jóźwiak.

Szkic scenariusza wykonał:

Ireneusz SolarekGrają:

Aktorzy Teatru S ze Zbąszynia- Pracujemy ciężko, ale w tak wspaniałej atmosferze planu zdjęciowego z pozytywnie zakręconymi  aktorami Teatru S ze Zbąszynia jesteśmy zadowoleni z efektów. Zdjęcia częściowo realizowane są na wodzie i podziemiach. - mówi Waldemar Strażyński - Od dawna nosiłem się myślą by przenieść na ruchomy obraz nasze zbąszyńskie legendy, zacząłem oczywiście od najbardziej znanej. Początkowo był pomysł realizacji zamierzeń z uczniami miejscowego liceum, jednak ostatecznie doszło do porozumienia z ekipą naszych artystów z Teatru S. Nie wykluczam w przyszłości nakręcenie kolejnych filmów nawiązujących do bogatej historii naszego miasta, jednak to wymaga pewnych funduszy. Ten film robimy zupełnie społecznie. Obecna technika pozwala osiągnąć naprawdę niezły efekt przy stosunkowo nie wielkich kosztach w porównaniu do produkcji realizowanych przez przedsiębiorstwa filmowe.

Zwiastun filmu o Białej Damie ze Zbąszynia

Realizacja filmowa MotionTV.pl: Waldemar Strażyński, Grzegorz Jóźwiak i Maciej Jóźwiak.
Scenariusz: Ireneusz Solarek
Grają: Aktorzy Teatru S ze Zbąszynia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!