Za nami już 9. kolejek spotkań w ramach rakoniewickiej halowej ligi piłki nożnej. Na półmetku rywalizacji na czele znajduje się drużyna Fornaś.

Zbliża się zima, piłkarze z trawiastych boisk już zeszli. Co innego w hali, tutaj dzieje się dużo. W naszym regionie trwają obecnie sezonu w wielu rozgrywkach. Jedną z nich jest Rakoniewicka Amatorska Liga Piłki Nożnej Halowej.

Tegoroczny sezon rozpoczął się 24 września. Za nami już 9. kolejek. Tym razem do ligi zgłosiło się 10 zespołów, to o jedną drużynę mniej niż ostatnio. Dzięki temu jednak nikt nie musi pauzować. Jak na razie liderem jest drużyna Fornaś. Czyli obrońca tytułu oraz zespół który w całej historii rozgrywek wiele razy okazywał się najlepszy. Ekipa ta ma na swoim koncie 22 punkty i przegrała tylko jedno spotkanie - w 1. kolejce z FC Spartan. Drugie miejsce zajmuje obecnie zespół Rakosharks, który już przed rokiem miał mistrzowskie aspiracje, jednak musiał ustąpić Fornasiowi. Drużyna ma na koncie 19 oczek, wygrała sześć meczów, raz zremisowała i odniosła dwie porażki. Jedno oczko mniej na Trefny Kicker. Drużyna ma obecnie sześć wygranych i trzy porażki i w tym sezonie walczyć będzie do samego końca o najwyższe laury. W tabeli na kolejnych pozycjach znajdują się: Trans PL - 16 pkt., Old Boys - 14 pkt., Primadent Team - 14 pkt., Zieliński Team - 12 pkt., FC Spartan - 9 pkt., Fan Club Barca - 3 pkt., FC Sobocie - 3 pkt.

Obecnie jesteśmy na półmetku rozgrywek, do końca pozostało już tylko 9. kolejek. Następne spotkania odbędą się w kolejną niedzielę. Początek rozgrywek o 14.00. Jako pierwsi na parkiet wyjdą zawodnicy Rakosharks i Trefny Kicker. Drugi mecz zagrają FC Spartan i Fornaś, następnie Zieliński Team i Fan Club Barca, o 15.45 zmierzą się ze sobą Old Boys i Primadent Team, ostatnim meczem dnia będzie starcie Fan Club Barca i FC Spartan.

Jak zwykle prowadzona jest także klasyfikacja najlepszych strzelców ligi. Na prowadzeniu jest na razie Michał Lepa z Rakosharks, którzy strzelili już 22 gole. Drugą pozycję zajmuje obecnie Jakub Kręcisz z Fornasia z 18 bramkami. Trzecie miejsce zajmuje Aleksy Szczygiel z Trans PL z 15 bramkami.

Przypomnijmy, że jest to 9. edycja rozgrywek. Pierwszy sezon rozegrano w 2010 roku. Mistrzostwo wywalczył wówczas zespół Rakosharks. Potem w lidze nastąpiło panowanie Fornasia, który wygrywał aż do roku 2016, kiedy to znowu Rakosharks wywalczyło tytuł. Jednak w ostatnim roku to ponownie Fornaś wygrał. Poza tym, inne zespoły w historii RALPH nigdy ligi nie wygraly. Czy w tym roku to się zmieni.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!