MKS Poznań - Wolsztyniak Wolsztyn 21:31 [ZDJĘCIA]

Róża Wachowska
MKS Poznań - Wolsztyniak Wolsztyn 21:31
MKS Poznań - Wolsztyniak Wolsztyn 21:31 Waldemar Wylegalski
W 6. kolejce rozgrywek o mistrzostwo I ligi MKS Poznań przegrał na własnym parkiecie z Wolsztyniakiem Wolsztyn 21:31. Tym samym hala na Newtona 2 została "odczarowana" - była to pierwsza porażka poznaniaków na własnym parkiecie od ponad 1,5 roku.

O rozmiarach porażki zadecydowała końcówka meczu, w której podopieczni Marcina Pietruszki wygrali aż 13:3.

Początek meczu pokazał, że wygranie z Wolsztyniakiem będzie bardzo trudne. Zawodnicy MKS Poznań nie mogli sobie poradzić w obronie z Alanem Raczkowiakiem. Rozgrywający Wolsztyniaka zanotował dziewięć trafień i został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Do przerwy było 14:13 dla gości, a to głównie za sprawą zrywu MKS Poznań w samej końcówce pierwszej połowy.

ZOBACZ: Derby Poznania w piłce ręcznej: Grunwald - MKS Poznań 21:25 [ZDJĘCIA]

Po zmianie stron znowu lepsi byli przyjezdni, ale podopieczni Domana Leitgebera w 40. minucie doprowadzili do remisu (18:18). Od tego momentu grali już tylko zawodnicy Wolsztyniaka. W bramce szalał Michała Kapela, w ataku dzielił i rządził Raczkowiak, któremu wtórował na skrzydle Hubert Kaczmarek. Cenne bramki zdobywał także Krystian Kuta.

W najbliższą sobotę MKS Poznań zmierzą się na wyjeździe z akademikami z Warszawy.