Wygrana Syreny Zbąszynek

Katarzyna Jąder
Wygrana Syreny Zbąszynek Foto. Zdzisław Nowak
Wygrana Syreny Zbąszynek. 2:1 zakończył się sobotni (26.04) mecz IV ligi lubuskiej z Meprozetem Stare Kurowo, choć po pierwszej połowie nic tego nie zapowiadało, gdyż to goście prowadzili 0:1.

W 20 kolejce Syrena Zbąszynek na własnym stadionie podejmowała Meprozet Stare Kurowo, który zajmował 11 miejsce w tabeli.

Od początku meczu goście uzyskali sporą przewagę nad Syreną Zbąszynek i już w 7 minucie poważnie zagrozili naszej bramce, ale świetnie spisał się bramkarz Jakub Marciniak, który piłkę zmierzającą do bramki pod poprzeczkę, wypiąstkował na rzut rożny.
W 11 min.ponownie bramkarz Syreny Zbąszynek wyłapał piłkę, która po główce gości zmierzała w prawy róg bramki. Niestety w 39 min. po groźnej akcji gości z prawej strony silnym strzałem zza pola przez Adriana Wieczorka goście objęli prowadzenie 0:1. Gospodarze sporadycznie utrzymywali się przy piłce i takim wynikiem zakończyła się 1 połowa meczu.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Po składnej akcji w 64 min. w polu karnym przez bramkarza gości został sfaulowany Bartosz Sitarz i sędzia podyktował rzut karny dla Syreny Zbąszynek. Pewnym egzekutorem był Michał Bartnicki i gospodarze wyrównali stan meczu na 1:1.
W 70 min. po składnej akcji lewą stroną Michał Barticki wypuszcza w uliczkę Bartosza Sitarza a te strzałem po długim rogu daje gospodarzom prowadzenie 2:1 wywołując szał radości u miejscowych kibiców. Od tego momentu Syrena uporządkowała grę lecz goście dążyli do wyrównania.
W końcówce meczu goście mogli doprowadzić do remisu mając 2 dogodne sytuacje lecz bardzo dobrze spisujący się bramkarz nie dał się zaskoczyć i Syrena wzbogaciła się o 3 pkt.

Syrena wystąpiła w składzie : Jakub Marciniak - bramkarz, Paweł Kamyszek - kapitan, Jakub Gurdak( 46 min. Krzysztof Mazur), Michał Gurdak, Piotr Bimek, Tobiasz Adaszak( 85 min. Bogusław Hoffman),Karol Wasemann (76 min. Mateusz Dzioch), Bartosz Sitarz, Michał Bartnicki, Bartosz Jóźwiak.

Zółte kartki otrzymali : Syrena - 37 min. Jakub Gurdak, 76 min. Tobiasz Adaszak i 83 min. Michał Gurdak, goście - 64 min. Marcin Fidura.
Mecz sędziowali Marcin Szymański - sędzia główny oraz Robert Nowak i Kamil Orszak. Obserwatorem zawodów był Wojciech Stasik.

Po 20 kolejce Syrena z dorobkiem 19 pkt. awansowała na 13 miejsce w tabeli.