(© ARCHIWUM GMINA PRZEMĘT)

Gmina wykonała modernizację jednej z ulic w Mochach. Nie wszyscy mieszkańcy są jednak zadowoleni z efetów tych działań

W ubiegłym roku na terenie gminy Przemęt prowadzonych było kilkanaście inwestycji drogowych, które poprawiły stan wielu tras w całym regionie. Jednym z takich przedsięwzięć była także budowa ulicy Konwaliowej w Mochach. Zadanie polegało na wykonaniu nowej nawierzchni tej trasy, stosownego odwodnienia oraz oświetlenia. Inwestycja kosztowała w sumie nieco niemal 477 tysięcy złotych z czego nieco ponad 206 tys. zł wynosiło dofinansowanie przyznane w ramach Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Wydawało się, że mieszkańcy Moch będą z zadowoleniem korzystali z wyremontowanej trasy. Okazuje się jednak, że nie wszyscy kierowcy chętnie pokonują ten odcinek:

- W tym miejscu jak i przy wielu innych trasach w naszej gminie wykonano wyrównanie poboczy. Niestety do tego użyte zostały moim zdaniem nieodpowiednie materiały. Działania te prowadzone były bowiem przy użyciu cegły i to w dodatku ledwo pokruszonej. Może i wspominane pobocza zyskały jakąś ulepszoną formę ale pogorszył się komfort przejazdu. Przy poruszaniu się przez wyremontowane w ten sposób drogi trzeba zwalniać niemal do zera aby nie uszkodzić opon oraz uważać aby kawałek cegły rykoszetem nie odbił się od szyby samochodu np. w czasie mijania innego pojazd- alarmowała jedna z mieszkanek gminy.

Podobne remonty są jednak często jedynym sposobem na doprowadzenie dróg do stanu przejezdności. Czy to może się zmienić? Do tematu wrócimy.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!