Grom Wolsztyn. Wygrana z Olimpią Koło [ZDJĘCIA]

W piątej kolejce spotkań IV Ligii Grom Wolsztyn pokonał Olimpie Koło 2:0

Piłkarze Gromu Wolsztyn wygrali z beniaminkiem Olimpią Koło 2:0 (1:0). Trzy punkty zostały w Wolsztynie, jednak poziom spotkania zupełnie nie odzwierciedlał ligi, w której grają obie drużyny. Gospodarze zdobyli dwie bramki a przyjezdni kończyli spotkanie w dziesięcioosobowym składzie. Po licznych kontuzjach, trenerowi gości skończyły się możliwości zmian zawodników.
W 14 minucie spotkania, po rzucie wolnym wykonywanym przez Marka Furmaniaka, do piłki dopadł Patryk Rogoziński i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali.
Druga połowa cechowała się grą w środku pola. Na przemian z jednej i drugiej strony szły akcje ze skrzydeł. Piłkę w pole karne posyłali Piotrowski oraz Dulat, niestety zagrania nie kończyły się bramkami. Niecelnie strzelał też aktywny Piosik i po raz kolejny próbował zaskoczyć bramkarza gości Rogoziński.
W 78 minucie na 2:0 podwyższył Marcin Grolewski, który po indywidualnej akcji minął bramkarza i z ostrego kąta ulokował piłkę w siatce. Zwycięstwo bardzo cieszy, jednak styl zaprezentowany przez wolsztyńskich piłkarzy pozostawia wiele do życzenia. Jak przyznaje trener Gromu Tomasz Leszczyński, mecz nie był porywającym widowiskiem, a czarę goryczy dopełniły kontuzje dwóch podstawowych zawodników Pawła Dulata i Radosława Nolki.
Rozgrywki jednak toczą się dalej i już w następnym spotkaniu 29 sierpnia gromowcy zagrają zaległe, wyjazdowe spotkanie z LKS Gołuchów.
- Zagramy z maksymalnym zaangażowaniem i determinacją – mówi T. Leszczyński – Zespół jest dobrze przygotowany do sezonu, zarówno pod względem fizycznym i technicznym. Myślę, że o wynik tego spotkania możemy być spokojni.
Na Wolsztyński obiekt, zarząd klubu zaprasza już w najbliższą sobotę 1 września. O godz. 17 rozpocznie się mecz z LKS Ślesin.
Ostatnie sobotnie spotkanie obejrzało około 200 kibiców. Grom zagrał w następującym składzie: Paweł Kotlarski, Patryk Rogoziński, Andrzej Biniakowski, Marek Furmaniak, Albert Śmieszek, Patryk Rau, Radosław Nolka, Bartosz Świrszcz, Paweł Dulat, Krzysztof Piotrowski i Krzysztof Piosik. Na zmianę weszli w 22 minucie Marcin Grolewski, 62 min. Przemysław Śpiączka, 74 min. Sławomir Pukacki i w 82 min. Jędrzej Zwirn.