Hubert Woga z Wodnika Wolsztyn wystartował na Karkonoskim Pucharze Sprintu

Marcin Paczkowski
Hubert Woga z Wodnika Wolsztyn wystartował na Karkonoskim Pucharze Sprintu Wodnik Wolsztyn
W dniach 7-8 kwietnia w Jeleniej Górze odbyły się ogólnopolskie zawody pływacki VII KARKONOWSKI Puchar Sprintu. Impreza przyciągnęła szereg znanych nazwisk między innymi reprezentantów Polski takich jak rekordzista Polski na 50m stylem dowolnym Paweł Juraszek, czy jeden z najlepszych polskich „żabkarzy” Rafał Kusto. Wśród tak znakomitych nazwisk pojawił się nasz zawodnik Hubert Woga reprezentant UKS 3 Wodnik Wolsztyn.

Dwudniowe zmagania rozgrywane były w formule eliminacje i finał. Hubert wystartował w siedmiu konkurencjach z których w sześciu dotarł do finału, gdzie startując z zawodnikami w kategorii 2002-2004 zdobył dwa medale. Medal srebrny na 100m stylem zmiennym z czasem 1.09,09 oraz brązowy na 100m stylem dowolnym. W pozostałych startach , 3-krotnie zajmował tak nielubiane przez sportowców 4 miejsce i raz 5miejsce.

W pamięci Huberta pozostanie start na 100m stylem dowolnym , gdzie stanął w szranki z jednym z najszybszych aktualnie polskich zawodników na tym dystansie Pawłem Juraszkiem. Mistrza nie pokonał , a wyniesiona z tego startu lekcja na pewno zaprocentuje w przyszłości.