Ikea wycofuje znane produkty. "Zabił osiem dzieci" Ikea wycofuje znane produkty. "Zabił osiem dzieci"

Ikea wycofuje znane produkty. "Zabił osiem dzieci" (© Polska Press Grupa)

Ikea przypomina o właściwym montowaniu swoich produktów - chodzi głównie o szafki i komody, po tym jak w USA odnotowano już 8 śmiertelną ofiarę wypadku. W Kalifornii mały chłopiec zginął po tym jak przygniotła go komoda, która nie była zamontowana do ściany. Właśnie zostało wydane oświadczenie, w którym polska Ikea przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa przy kupnie produktów w polskich sklepach tej sieci. W skali świata Ikea wycofuje 17,3 miliona skrzyń i szafek.

Pracownicy IKEI przypominają przed wszystkim o bezwzględnej konieczności mocowania wybranych mebli do ścian. Chodzi o zestawy, które przekraczają 75 cm wysokości, a w przypadku dzieci - 60 cm. A dokładniej o popularne, także wśród polskich klientów, komody z serii MALM.

Oto pełna treść komunikatu opublikowanego przez Ikea w Polsce: "IKEA USA i Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich USA (US Consumer Product Safety Commission) ponownie przypominają o trwającym wycofywaniu ze sprzedaży niektórych komód w Stanach Zjednoczonych. Kwestie zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania produktów i wypadki związane z przewróceniem się mebli w domu są poważnym wyzwaniem dla całej branży wyposażenia wnętrz. Rozwiązaniem gwarantującym bezpieczeństwo jest odpowiednie przymocowanie mebli do ściany. Z tego względu od wielu lat podejmujemy działania mające na celu zwiększenie świadomości konsumentów na temat ryzyka przewrócenia się mebli i konieczności przymocowania ich do ścian. Informacje na ten temat są dostępne na naszej stronie internetowej i miejscach sprzedaży. Jesteśmy przekonani, że możemy podnieść świadomość w tej dziedzinie i stworzyć kulturę, w której przymocowywanie mebli do ściany jest tak naturalne, jak zapinanie pasa bezpieczeństwa.

W Polsce, jak i na całym świecie, IKEA już od kilku dekad wprowadza zabezpieczenia mebli – elementy służące do przymocowania komody do ściany. Przymocowanie do ściany jest integralną częścią instrukcji montażu, a zestawy mocowań zabezpieczających znajdują się w paczce każdego mebla IKEA, którego wysokość wynosi 75 cm i więcej (w przypadku mebli dziecięcych jest to 60 cm i więcej). Jeśli nie jest możliwe przymocowanie mebla do ściany, konsumenci powinni wybrać inne rozwiązanie do przechowywania.

Teresa Teleżyńska, specjalistka ds. komunikacji korporacyjnej IKEA Retail
"


Zobaczcie też: Pinball Station w Warszawie. Muzeum, z którego nigdy nie będziecie chcieli wyjść


Hallo

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

A (gość)

A czy jak ktoś prowadząc nierozważnie samochód spowoduje wypadek, to model auta jest wycofywany ze sprzedaży? Dziwne zachowanie IKEI.

Oświadczenie wydawcy Gazety Trybunalskiej (gość)

Oświadczenie wydawcy

Przepraszam Panią Aleksandrę Tyczyńską i Pana Marka Obszarnego, dziennikarzy "Dziennika Łódzkiego" za naruszenie ich dobrego imienia w artykułach zatytułowanych "Niemieckie łapy precz od Moniki Tery" oraz "Obszarny i Tyczyńska skarżą się swoim szefom za "niemieckie pieski".
Mariusz Baryła
_________________________

(Oświadczenie zamieszczono zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 6.06.2017 r. Będzie utrzymywane na stronie "GT" do dnia 5 stycznia 2018 r.)

Ośka (gość)

"Osiem dzieci", "zamontowane do ściany" - rany boskie, jak ktoś, kto uważa się za dziennikarza, redaktora, kto śmie tworzyć teksty i artykuły dla portalu informacyjnego, może tak kaleczyć język polski?!