Imiona dziewczynek w 2018. Spodziewasz się dziecka i chcesz być oryginalny? Każde z tych imion noszą tylko dwie dziewczynki w Polsce!

Bronisława, Elisabeth i Claudia - takie między innymi imiona dla dziewczynek wybierane były w 2018 roku najrzadziej - wynika z danych GUS.

A jakie jeszcze rzadkie imiona dla dziewczynek wybierane były w 2018 roku w Polsce? Główny Urząd Statystyczny opublikował zestawienie, z którego wynika, że 186 dziewczynek w Polsce otrzymało imiona, które w każdym przypadku powtarzają się zaledwie dwa razy!

Wybierając imiona dla dziewczynek rodzice wskazują różne powody - w niektórych przypadkach ingerować musi Rada Języka Polskiego, która wydaje opinie, między innymi w przypadku imion, gromadzi takie przypadki i prowadzi korespondencję z rodzicami.

Uzasadnia dlaczego można lub (co częstsze w takich przypadkach) nie można tak dać dziecku na imię. Nie jest to jednak głos decydujący. Ostateczną decyzję podejmuje odpowiedni Urząd Stanu Cywilnego.
- Rada Języka Polskiego nie tworzy na bieżąco rejestrów imion, lecz jedynie opiniuje imiona – na prośbę osób zainteresowanych lub urzędów stanu cywilnego - informowała sekretarz Rady,dr Katarzyna Kłosińska. - W 2007 roku uzupełniliśmy wykaz imion, używany przez USC; następnego takiego przedsięwzięcia w najbliższym czasie nie przewidujemy.

***

Źródło: Dzień Dobry TVN

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: poznan@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.