22 marca na stadionie im. S.Mizernego w Dąbrówce Wlkp. w pierwszej kolejce rundy wiosennej odbyły się derby w gminie Zbąszynek.

Liga Okręgowa Grupa Zielona Góra
Sokół Dąbrówka Wlkp. - ZAP Syrena Zbąszynek 1:2 (0:0)

derby w gminie Zbąszynek. Derby elektryzują kibiców piłkarskich a w piłkarzach wyzwalają dodatkową mobilizację, wskutek czego żaden z nich nie odstawia nogi i walczy do samego końca.

W pierwszej połowie oba zespoły grały zachowawczo, przewidywalnie a przy tym niedokładnie podawali piłkę partnerom i do przerwy wynik był bezbramkowy.

Po przerwie w 54 min. w środku pola Bartosz Sitarz wyłuskał piłkę i po krótkim dryblingu, silnym strzałem w prawy dolny róg zdobył bramkę dla ZAP Syrena. Goście mogli podwyższyć prowadzenie ale w 66 min. po strzale Bartosza Jóźwiaka o centymetry minęła prawy słupek.
Gospodarze nie mając nic do stracenia z determinacją dążyli do wyrównania. W 77 min. Mateusz Szerszeniów został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Egzekutorem był Tomasz Sobczak lecz bramkarz Jakub Marciniak zachował zimną krew i obronił rzut karny wybijając piłkę przed siebie. Pierwszy do piłki dobiegł Tomasz Sobczak i skierował piłkę do siatki, wyrównując stan meczu na 1:1 ku uciesze miejscowych kibiców.
W 87 min. Bartosz Jóźwiak otrzymał znakomite podanie i w polu karnym znalazł się sam na sam z bramkarzem Sebastianem Löchertem. Ten go sfaulował i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem był Dawid Dura i goście objęli prowadzenie 1:2. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie.

Zółte kartki w meczu: Sokół - Tomasz Rejba 82 min. i Sebastian Löchert 86 min.
ZAP Syrena - Bartosz Jóźwiak 90+2 min.

Po 16 kolejce ZAP Syrena znajduje się w tabeli na 2 miejscu, tracąc 6 pkt. do lidera Tęczy Krosno Odrz., a Sokół znajduje się na mejscu 16 z dorobkiem 6 pkt.