Liga Okręgowa grupa Zielona Góra. ZAP Syrena Zbąszynek - Czarni Rudno 2:1 (0:0)

Zdzisław Nowak
16 maja na stadionie im. S. Mizernego w Dąbrówce Wlkp. w 25 kolejce gospodarze ZAP Syrena zajmująca 2 miejsce w tabeli gościła Czarnych Rudno, będących na 9 pozycji.

Liga Okręgowa grupa Zielona Góra
ZAP Syrena Zbąszynek - Czarni Rudno 2:1 (0:0)

Pierwsza połowa meczu
W pierwszej połowie obie drużyny grały dość bezpiecznie. Więcej akcji stwarzali gospodarze lecz do przerwy wynik był bezbramkowy.

Druga połowa meczu
W drugiej odsłonie w 51 min. z rzutu wolnego Dawid Dura zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy.W 61 min. było już 2:0 dla gospodarzy a piękną bramkę głową zdobył Bartosz Kubaś, który w 60 min. wszedł na boisko.

Od tego momentu gospodarze spuścili z tonu i grali zbyt zachowawczo. Nie ustrzegli się błędu w 77 min. i goście zdobyli kontaktowego gola, a na listę strzelców wpisał się Piotr Andrzejewski.Od tego momentu goście zwietrzyli szansę i raz za razem stwarzali niebezpieczne sytuacje pod bramką ZAP Syreny.Goście co najmniej dwukrotnie mieli okazje na wyrównanie stanu meczu lecz golkiper gospodarzy Jakub Marciniak nie dał się już zaskoczyć. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, ku uciesze kibiców ZAP Syreny.

Skład ZAP Syrena:
Paweł Kamyszek - kapitan, Jakub Marciniak - bramkarz,Piotr Bimek ( 65 min. Bartosz Janicki),Dawid Dura, Bartosz Jóźwiak( 60 min. Bartosz Kubaś), Kamil Kowalczyk, Krzysztof Mazur, Patryk Niewola, Bartosz Sitarz, Bartosz Zaremba,Tomasz Kroczek uległ poważnej kontuzji kolana ( 42 min.Gracjan Lewicki).

ZAP Syrena nadal utrzymuje 2 miejsce w tabeli.
Mecz sędziowali : Piotr Maczalski - sędzia główny oraz asystenci Paweł Łapkowski i Krzysztof