Olęderski Festiwal Biegowy 2017 [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Jakub Czekała
Olęderski Festiwal Biegowy 2017.

Olęderski Festiwal Biegowy 2017 - ZDJĘCIA!

Blisko 400 biegaczy wzięło udział w tegorocznej edycji największej imprezy dla biegaczy amatorów w powiecie nowotomyskim. Tym razem zawody odbyły się w Wytomyślu.

W sobotę o godzinie 9 na trasę wystartowali maratończycy. Godzinę później ruszyli uczestniczy półmaratonu, biegu na 10 kilometrów, a także miłośnicy Nordic Walking. Zaś na boisku sportowym sprawdzali się najmłodsi - a więc uczniowie szkół i gimnazjów.

WYNIKI!

Maraton
W sobotnim maratonie najlepszy okazał się Paweł Jankowiak z Nowego Tomyśla, który trasę 42,195 km pokonał w 3 godziny dwie minuty i 53 sekundy. Drugie miejsce zajął Andrzej Gaik z Toruinia - 03.17.16, a podium uzupełnił Mirosław Rządkowski z Rakoniewic z czasem 03:20:38. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili kolejno: Artur Łubowski ze Swarzędza, Adam Sobczyński z Międzychodu, Krzysztof Grzegorek z Poznania, Marek Rybarczyk z Krzyża Wielkopolskiego, Dariusz Janowski ze Zbąszynia, Tomek Pawłowski z Włoszakowic oraz Dariusz Darowski z Księwinic.

Wśród pań najlepsza była Jolanta Witczak z Lusowa - 15 miejsce w klasyfikacji Open, drugie miejsce zajęła Anetta Kuczyńska z Poznania, a trzecie Agnieszka Kaniewska również z Poznania.

Półmaraton
Półmaraton zwyciężył Przemysław Fornalik z Lwówka, który dystans 21,1 kilometra przebiegł w czasie - 01:19:46, drugie miejsce zajął Przemysław Piątkowski z Gorzowa Wielkopolskiego z czasem 01:20:11, a na trzecim miejscu uplasował się Dominik Szulc z Poznania - czas 01:20:31. Kolejne miejsce zajęli: 4. Karol Maciąg z Bielska, 5. Paweł Rogowski z Poznania, 6. Paweł Wichłacz z Poznania, 7. Paweł Juszczak z Pniew, 8. Rafał Kuriata z Zielonej Góry, 9. Marcin Koziołek z Wolsztyna, 10. Bartosz Guzik z Nowego Tomyśla.

Wśród pań najszybciej na metę, bo na 17 miejscu dobiegła Agnieszka Golak z Wyrzeki, drugie miejsce zajęła Katarzyna Pietruszka z Wolsztyna, a trzecie Adrianna Pabin z Warszawy.

10 km
Wyniki biegu na 10 kilometrów: 1. Tomasz Ostajewski z Lwówka, 2. Marcin Stachowski z Wolsztyna, 3. Adam Drzymała z Wiktorowa, 4. Piotr Krakowski z Międzyrzecza, 5. Waldemar Janiszewski z Lwówka, 6. Kamil Sieroń z Nowego Tomyśla, 7. Sławomir Kucz z Lwówka, 8. Tomasz Chełkowski z Sierakowa, 9. Przemysław Woźny z Michorzewka, 10. Tomasz Końka z Cichej Góry.

Najlepsza wśród pań była Karolina Bilawa z Nowej Wsi, która dobiegła na 11 miejscu w kat. Open. Kobiece podium uzupełniły: 2. Iwona Maciąg z Bolewic, 3. Ewelina Kamińska z Poznania.

Nordic Walking
Zawody na 10 kilometrów z kijkami wygrał Jan Stanisławski z Poznania, drugie miejsce zajął Michał Dwornik z Nowego Tomyśla, a trzecie Jacek Guzek z Nowego Tomyśla.Na czwartym miejscu doszło najlepsza wśród pań, a więc Izabela Lotka ze Starego Tomyśla, a na piątym Jakub Lotka również ze Starego Tomyśla. Kolejne miejsca: 6. Marlena Jarczewska z Nowego Tomyśla, 7. Lidia Czecholińska z Leszna, 8. Diana Pawłowska z Krzemieniowa, 9. Kasia Koberling - Mach z Nowego Tomyśl, 10. Maria Domagalska z Opalenicy.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie