Podsumowano sezon "Wolsztyńskich spotkań przy Kopie"

Marcin Paczkowski
Podsumowano sezon "Wolsztyńskich spotkań przy Kopie" Wolsztyn-kop.pl
Przed tygodniem w Świętnie odbyły się XII otwarte mistrzostwa powiatu wolsztyńskiego w KOPA, które były również okazją do podsumowania sezonu 2017/2018.

Mistrzostwa odbyły się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wolsztynie. Otwarcia imprezy dokonał sam starosta. Na starcie stanęła aż 116 zawodników. Była to ostatnia impreza w tym sezonie. Ostatecznie turniej wygrał Rafał Drozda z Kościana, drugie miejsce zajął Tadeusz Buczkowski z Obry, trzecie miejsce dla Andrzeja Jędrzy-chowskiego z Nowej Wsi. Tuż za podium znaleźli się Genowefa Lajsner z Wielichowa oraz Zbigniew Sikora z Turewa. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody.

Zawody o mistrzostwo powiatu kończyły zmagania w tym sezonie, choć nie były zaliczane do cyklu grand prix. Jednak tradycyjnie, zawody w Świętnie kończyły sezon i na samym końcu odbyło się uroczyste podsumowanie rozgrywek 2017/2018. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Włodzimierz Lisiewicz z Wol-sztyna. Następne miejsca zajęli Antonii Grześkowiak z Niałka Wielkiego, Tadeusz Śmichurski z Czempinia oraz Mirosław Kędziora z Czarki. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Wschowy w składzie Stanisław Jackowski, Edward Jankowski, Zbigniew Kłos i Henryk Sielawko. Drugie miejsce zajęła drużyna z Międzychodu w składzie:Włodzimierz Fojud, Andrzej Kupka, Franciszek Minge, Piotr Olszowski. Trzecią pozycję zajęła drużyna z Niałka Wielkiego w składzie: Antoni Grześkowiak, Marek Gwiaz-dowski, Edward Tobys, Andrzej Bordych. Tuż za podium znalazł się zespół z Czempinia w składzie: Rafał Drozda, Tadeusz Fabiś, Ireneusz Kaź-mierczak, Tadeusz Śmichur-ski. Okolicznościowe puchary oraz nagrody dla najlepszych zawodników oraz drużyn wręczył burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis wraz z Krystyną Królak, sołtysem Świętna.

Przypomnijmy, iż w tym sezonie odbyło się pięć spotkań zaliczanych do cyklu Grand Prix. Sezon tradycyjnie rozpoczął się w Świętnie. 15 października na tamtejszej sali wiejskiej najlepszym zawodnikiem okazał się Stanisław Jackowski. Drugi turniej, który odbył się w Jabłonnej, również wygrał Stanisław Jackowski. Trzecie spotkanie w Nowej Wsi padło łupem Barbary Skórzewskiej. Przedostatni turnie wygrał Czesław Janus, ten odbył się w Chobienicach. Ostatni z turniejów odbył się na sali wiejskiej w Kluczewie. Najlepszy wówczas okazał się Grzegorz Przybyła. Ten sezon to już jednak historia. Organizatorzy zapraszają już za kilka miesięcy, kiedy wystartuje nowy cykl „Wolsztyńskich spotkań przy kopie”. Mimo tego, iż sezon to już historia turniejów kopa w naszej okolicy brakować nie będzie. 22 kwietnia o godz.14.00 odbędzie się Turniej w kopa o Puchar Starszego Cechu Rzemiosł Różnych w sali Cechu Rzemiosł przy ul. Słodowej w Wol-sztynie. Zapisy na tę imprezę potrwają tylko do 17 kwietnia u Włodzimierza Lisiewicza (tel. 68 3471511). Warto się pośpieszyć, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.