Mieszkańcy Świętna pod Wolsztynem polonezem jadą do Grecji. Celem podróży jest Olimp. Zobacz gdzie teraz są, Codziennie świeże informacje na naszej stronie!

Bracia Łukasz i Oskar Wojciscy ze Świętna z kolegą Marcinem Żokiem z Chorzemina, postanowili dołączyć do rajdu ZŁOMBOL, który zapoczątkowała grupka znajomych ze Śląska. Chcą sprawdzić czy są w stanie starymi samochodami konstrukcji komunistycznej przejechać tyle kilometrów. Przy okazji pomagają dzieciom z domów dziecka.
Jadą polonezem z 1994 roku, którego kupili tuż przed wyjazdem. Zabrali ze sobą zapas części, które często się psuły w tych samochodach oraz komplet czterech kół.

Sobota 15.09, godz. 21.09 - Jesteśmy na kempingu w Kamaron na Węgrzech. Przyjemny dzień. Spalony bezpiecznik i czujnik oleju. Reszta ok. "

Niedziela 16.09. ok. godz. 16 przejeżdżali przez chorwacką wieś. Dzisiaj będą nocowali w miejscowości Selce na plaży


Poniedziałek 17.09 - „Wczoraj po 14 godzinach jazdy dojechaliśmy na kemping Selce. Poranek przywitał nas piękną słoneczną pogodą i widokami. Nasz polonez daję radę. Chodzi jak amerykański V8 – Urwany tłumik.wolsztyn.naszemiasto.pl - dołącz do naszej społeczności w portalu Facebook '[/sc]
Więcej w "Dniu Wolsztyńskim" 18 wrześniaWystartowali w sobotę 15 września o 3.00 rano, wieczorem dołączyli do pozostałej grupy w Katowicach, a w nocy dotarli na Węgry.

W niedzielę o 7.00 Łukasz Wojciski donosił:

- Witam wszystkich w ten piękny poranek.. Pozdrawiamy z Węgier...........JAZDA FSO PWL TEM......jak narazie jeden spalony bezpiecznik, i czujnik oleju..........ale jedziemy dalej...


Nasi podróżnicy jadą Polonezem Caro 1.6 GLE, który kupili miesiąc temu


Warunkiem startu w rajdzie, oprócz starego auta jest znalezienie darczyńców, którzy wpłacą łącznie co najmniej 1000zł na konto fundacji, które zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z domów dziecka. Darczyńcami którzy pomogli naszym podróżnikom zrealizować marzenie w postaci wyprawy w Bałkany, a także pomogli dzieciom są:
- Starosta Ryszard Kurp z małżonką

Gmina Siedlec
- Hotel Restauracja Kaukaska Wolsztyn
- Wolsztyńskie spotkania przy "KOPIE" (www.wolsztynski-kop.pl)
- Pub Oktan Bielawa
- Pieczarkarnia "Aniela" Świętno
- Restauracja "Bernardowo" Obra
- Partner Alarmy Bielawa
- Państwo Alicja i Andrzej Piotrowscy ze Świętna
- Wolsztyńskie Syrenki (www.wolsztynskiesyrenki.pl)

Wszystkie opłaty (m.in. naklejki startowe), które wpłacili również przeznaczone są na cele fundacji, także cała impreza jest zupełnie non-profit, a pozostałe koszty podróży i noclegów podróżnicy pokrywają z własnej kieszeni.

Na stronie www.zlombol.pl można śledzić na bieżąco pozycje 3 samochodów, które biorą udział w rajdzie. Można tam znaleźć również więcej informacji na temat całej akcji i relacje z poprzednich edycji.W zaznaczonym miejscu nasi rajdowcy ze Świętna spędzą dzisiejszą noc, bezpośrednio na plaży w Selce. Dzisiaj jest tam słoneczna pogoda i 25 stopni ciepła

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!