Powiat wolsztyński wysoko w klasyfikacji sportowej

Marcin Paczkowski
Powiat wolsztyński wysoko w klasyfikacji sportowej MP
Polska Federacja Sportu Młodzieżowego ogłosiła końcowe wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za 2016 rok. Powiat Wolsztyński zajął szóste miejsce w Wielkopolsce (trzecie wśród powiatów do 100 tys. mieszkańców) i 46 miejsce w kraju (sklasyfikowano 362 powiaty).

10. Krotoszyński

Nie piłka nożna, nie piłka ręczna, ale… biegi na orientacje stają się sztandarową dyscypliną powiatu wolsztyńskiego. Właśnie ukazał się komunikat z ostateczną klasyfikacją dorobku punktowego klubów w Systemie Sportu Młodzieżowego za rok 2016.

Przypuszczenia stały się faktem - HKS Azymut Mochy zdobył najwięcej punktów wśród wszystkich klubów powiatu wolsztyńskiego. Co ciekawe, klub w którym trenuje się biegi na orientację zdobył aż 156,7 punktów i zdecydowanie zdeklasował resztę stawki. Większość z tych punktów zdobyli juniorzy za wysokie miejsca w mistrzostwach Polski: Zofia Galla 30 pkt, Julia Seidel 28 pkt, Gracjan Cupryś 26 pkt, Marta Murawska 14 pkt, Katarzyna Nowacka 5 pkt. Wśród młodzików najwyżej punktowała Nadia Kędzierska 5 pkt. Mało tego, dorobek punktowy Azymutu jest najwyższym w 30 -letniej historii klubu.

Drugim klubem w powiecie okazało się Nadodrze Powodowo, które specjalizuje się w szkoleniu młodych lekkoatletów i które od wielu już lat plasuje się w czołówce rankingu. Klub w roku 2016 uzbierał 117,5 punktów. Tegoroczny sezon jak i poprzedni dla Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego był także udany, jednak przed rokiem to właśnie WKŻ wygrał tę klasyfikacje, a w tym roku zajął trzecie miejsce z 117 punktami. Na czwartym miejscu znalazł się UMKS Zryw Wolsztyn (kajakarstwo) - 83 punkty. Na kolejnych miejscach znalazły się klubu: UKS Junior Kębłowo (unihokej) - 48 punktów, IMKS Iskra Wolsztyn (lekkoatletyka) - 34 punktami. W skali całego kraju, Azymut Mochy zajął wysokie 181. miejsce. Łącznie sklasyfikowanych zostało prawie 3,5 tys. klubów z całej Polski. Najlepszy w skali kraju okazał się klub Zawisza Bydgoszcz, który uzbierał łącznie 2.324,5 pkt.

Co ciekawe w rankingu powiatów, Wolsztyn sklasyfikowany został na 46. pozycji z 589,17 pkt. Miejsce może zadowalać, ponieważ w tej klasyfikacji wzięto pod uwagę 362 powiaty z całego kraju. W tym przypadku najlepsze były wielkie miasta na czele z Warszawą i Wrocławiem.

Zdrowotna moc bakłażana. Dlaczego warto go jeść?

Źródło: Agencja TVN / x-news