(© KPP WOLSZTYN)

Niecodzienny przebieg miała interwencja przeprowadzona w miniony piątek przez wolsztyńskich policjantów. Mundurowi wezwani do zgłoszonej awantury domowej zatrzymali jednego z domowników. Powodem nie było jednak agresywne zachowanie, a narkotyki, które miał przy sobie.

W miniony piątek około godziny 12:00 mundurowi z Wydziału Prewencji zostali skierowani do jednego z bloków przy ul. Konopnickiej w Wolsztynie, gdzie odbywała się awantura domowa. Po przyjeździe, przy wejściu do klatki schodowej budynku zauważyli wychodzącego z niej młodego mężczyznę. Jak się okazało był to jeden z domowników zamieszkujący pod adresem, gdzie zgłoszono awanturę. Mężczyzna razem z policjantami wrócił do mieszkania.

Mundurowi zwrócili uwagę na to, że był wyraźnie pobudzony i zdenerwowany. W mieszkaniu mężczyzna nagle wbiegł do sąsiedniego pokoju i próbował ukryć niewielki woreczek, który leżał na stole. Policjanci udaremnili to. Już pobieżne oględziny zabezpieczonego woreczka wskazywały, że może to być marihuana. Potwierdziły to późniejsze badania narkotesterem.

Zachowanie mężczyzny skłoniło policjantów do przeszukania pozostałych pomieszczeń, a także należącego do niego samochodu i garażu. W wyniku podjętych czynności policjanci znaleźli amfetaminę z której można było przygotować kilkadziesiąt porcji narkotyku oraz niemal 40 gramów ususzonych liści konopi indyjskich.

Mężczyzna został doprowadzony do siedziby wolsztyńskich policjantów. Usłyszał już zarzuty przestępstwa polegającego na posiadaniu środków odurzających lub substancji psychotropowych. Sankcja przewidziana za popełnienie tego przestępstwa to pozbawienie wolności do 3 lat.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Apacz (gość)

ten kto pisal ten art powinien sie doedukowac w tej kwestii... konopie nie dzialaja pobudzajaco i sprzedaje sie kwiatostany nie liscie...liscie maja nikle wlasciwosci oduzajace