Firma „BLACH-DEK” rozpoczęła wymianę desek na stopniach, podestach oraz płaskiej części kładki dla pieszych nad torami kolejowymi u zbiegu ulic 5 Stycznia, Dworcowej i Poniatowskiego w Wolsztynie. Przejście to było zamknięte od kwietnia z powodu złego stanu technicznego.

- Prace są wykonywane na zlecenie samorządu powiatowego, który w całości zapłaci za remont – informuje starosta Ryszard Kurp.- Po zdjęciu starych desek konstrukcja stalowa została oczyszczona i odmalowana farbą antykorozyjną. Nowe deski montowane na kładce zostały wcześniej poddane ciśnieniowej impregnacji, aby zapewnić ich dłuższą żywotność.wolsztyn.naszemiasto.pl - dołącz do naszej społeczności w portalu Facebook '[/sc]

- W najbliższym czasie zostanie podpisane porozumienie między samorządem powiatowym, a PKP „ Nieruchomości” o przejęciu tej kładki na własność samorządu powiatowego – dodaje R. Kurp.

Więcej w "Dniu Wolsztyńskim" 27 listopada

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!