Ma 30 metrów wysokości. By dotrzeć na sam szczyt trzeba pokonać dokładnie 142 schody.

Warto, bo z takiej wysokości widać okolicę w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Mowa o oddanej w piątek 25.11. do użytku wieży widokowej w Siekowie.
To drugi taki obiekt w gminie Przemęt.
Pierwsza wieża widokowa została oddana dokładnie 22 lipca 2009 roku w Olejnicy i jest nieco niższa od tej w Siekowie, bo mierzy „zaledwie” 19,5 metra. Mniejszy jest także taras widokowy, który może pomieścić 8 osób.
Na tym w Siekowie może przebywać jednorazowo 25 osób.
Budowla kosztowała 147 tys. zł. Połowa tej kwoty pochodzi z budżetu gminy Przemęt, a resztę środków przekazali Urząd Marszałkowski, Nadleśnictwo Kościan, Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, bank Spółdzielczy Wschowa oraz Wytwórnia Wyrobów Betonowych z Moch i Rol-Mat Bis z Nowej Wsi. Wieżą posiada konstrukcję drewniano-stalową. Drewno pochodzi z okolicznych lasów. Byłeś? Widziałeś? Podziel się wrażeniami! Czytaj także: tu
Więcej w „Dniu Wolsztyńskim” ” 29 listopada

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

champospolity (gość)

i gdzie te widoki z tej wieży??? Przecież tytuł ("SIEKOWO - Zobacz co widać z wieży widokowej (foto)") to jawne oszustwo czytelników!!!