Sokół Rakoniewice w końcu wygrywa

Marcin Paczkowski
Sokół Rakoniewice pokonuje Czarnych Wróblewo
Sokół Rakoniewice pokonuje Czarnych Wróblewo MP
W spotkaniu 12. kolejki klasy okręgowej gr. Poznań zachód, Sokół Rakoniewice pokonał na własnym boisku Czarnych Wróblewo. Oba gole dla Sokoła strzelił Adrian Gracz.

Przez pierwsze dwa kwadranse Sokół na murawie praktycznie nie istniał. Podopieczni Macieja Wawrzyńskiego próbowali swoich sił w kontratakach, jednak te zazwyczaj kończyły się na stratach w początkowej fazie. W 42. minucie właśnie po jednej z takiej akcji padł gol dla gospodarzy. Na uderzenie z 25 metrów zdecydował się Adrian Gracz a piłka poszybowała w samo okienko bramki. Sokół schodził na przerwę z prowadzeniem.

Od samego początku drugiej połowy Czarni chcieli doprowadzić do wyrównania. Natomiast Sokół dalej grał swoje. Kilka minut po wznowieniu gry kolejna z kontr zakończyła się powodzeniem. Wynik na 2:0 podwyższył Adrian Gracz. Czarni się nie poddali i zaciekle atakowali a arbitrzy co chwilę musieli temperować graczy, którzy zaczęli grać bardzo ostro. Na 10. minut przed końcowym gwizdkiem Czarni strzelili bramkę po rzucie karnym. Na nic więcej jednak stać ich nie było. Ostatecznie Sokół wygrał 2:1, przełamując tym samym passę trzech porażek z rzędu.