Sprawozdanie z zawodów w Lesznie. Hubert Woga na trzecim miejscu

Marcin Paczkowski
Sprawozdanie z zawodów w Lesznie. Hubert Woga na trzecim miejscu Wodnik Wolsztyn
W czerwcu miała swój finał Wielkopolska Liga Pływacka. Zmagania rozpoczęły się jesienią 2017, zawodnicy startowali w czterech różnych miejscach i pływali w różnych konkurencjach, na różnych dystansach, zbierając punkty do klasyfikacji generalnej.

Sukcesem zakończył tę rywalizację zawodnik UKS „3 Wodnik Wolsztyn” - Hubert Woga, który ostatecznie zajął III miejsce w kategorii 7 klas szkoły podstawowej. To wielkie osiągnięcie, tym bardziej, że wśród rywali byli najlepsi zawodnicy z największych ośrodków pływackich Wielkopolski.

Pierwsza edycja odbyła się w Rawiczu, a Hubert popłynął 50m stylem dowolnym, w którym zajął II miejsce w swoim roczniku oraz 400m kraulem, w którym był tuż za podium na 4 miejscu.

Kolejne zawody odbyły się na Termach Maltach w Poznaniu. Tu przyszedł czas na zwycięstwo w swojej kategorii w konkurencji 100m stylem dowolnym, I miejsce z doskonałym czasem 0:57,19. W drugiej konkurencji rozgrywanej na tych zawodach, 200m stylem zmiennym, Hubert zajął miejsce 3 w swoim roczniku.

Następnie zawodnicy udali się po raz kolejny do Rawicza. Tam czekał Huberta sprawdzian na 400m stylem zmiennym, który zaliczył na III miejscu podium.

Runda finałowa odbyła się w Lesznie, które okazało się być bardzo przyjazne dla naszego zawodnika. Tu po raz kolejny Hubert popłynął 50m stylem dowolnym, i zajął I miejsce z doskonałym czasem 0:26,01, oraz miejsce I w konkurencji 200m stylem grzbietowym.

Podwójne zwycięstwo w Lesznie, oraz wcześniejsze starty dały końcowy rezultat.

Hubert jest na podium Wielkopolskiej Ligi Pływackiej, brawo, brawo, brawo.

Do końca sezonu został jeszcze start na Mistrzostwach Polski ostatni weekend czerwca w Olsztynie. Trzymajmy kciuki za naszego zawodnika!