Sukcesy Kobry w Sosnowcu

Łukasz Kaczmarek
W dniach 6-8 października w Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym Juniorów oraz Seniorów. Startowała w nich Kobra Kościan.

W zawodach wzięło udział blisko 400 zawodników. Kościańską Kobrę reprezentowało 12 zawodników. Łącznie klub przywiózł do domu 6 medali.

W kat. 52 kg juniorek do lat 23 po raz pierwszy startowała Agnieszka Nowak i zdobyła srebrny medal wynikiem 255 kg.W kat. 63 kg juniorek do lat 23 wystartowała nasza v-ce mistrzyni Europy oraz wielokrotna mistrzyni Polski i rekordzistka Polski Magdalena Malcherek. Nie zawiodła i zdecydowanie wygrała, zaliczając wszystkie podejścia i bijąc przy tym swoje rekordy życiowe. Ponadto Malcherek też w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce Open. W kategorii 72 kg juniorek do lat 18 zaprezentowała się świetnie Paulina Rybak, która po bardzo zaciętej walce wygrała wynikiem 137,5 kg razem 317,5kg. Zawodniczka do ostatniego podejścia w martwym ciągu walczyła o złoto.W kategorii +72 kg juniorek do lat 18 zadebiutowała Wiktoria Zalesińska, zdobywając brązowy medal wynikiem 290 kg. Jak na tak krótki staż treningowy Wiktorii start był bardzo dobry.

W kat. połączonej 53kg i 59kg juniorów do lat 18 świetnie spisał się Andrzej Fellmann, sięgając po swój pierwszy złoty medal wynikiem 295 kg. Popularny Felek wrócił z piekła do nieba ponieważ w przysiadzie 100 kg zaliczył dopiero w trzecim podejściu, a póżniej tylko dokonywał egzekucji nad rywalami zdecydowanie wygrywając.
W kat.+120 kg seniorów drugie miejsce zajął Ryszard Szymoniak wynikiem 800 kg. Stoczył pasjonujący pojedynek z dużo cięższym zawodnikiem z Chorzowa i do ostatniego podejścia w martwym ciągu ważyły się losy złotego medalu. Ustanowił także w przysiadzie swój rekord życiowy.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani