Szczypiorniści z Płocka pokonali Wolsztyniaka

Szczypiorniści z Płocka pokonali Wolsztyniaka Roland Buśko
Pięć długich minut musieli czekać kibice zgromadzeni się w MSS Świtezianka w sobotnie popołudnie 12 marca na pierwszą bramkę w pojedynku I ligi piłki ręcznej gr. A, pomiędzy Wolsztyniakiem i Wisłą II Płock. Co prawda bramkę tę zdobyli rywale, ale odpowiedź gospodarzy była wręcz natychmiastowa. Przez następnych pięć minut gra była bardzo wyrównana po czym do głosu doszli miejscowi, którzy wypracowali trzy bramkową przewagę. Solidna postawa w defensywie i zarazem niezła skuteczność spowodowała, że w dwudziestej minucie przewaga podopiecznych Zbigniewa Markuszewskiego wzrosła do pięciu bramek. W końcówce pierwszej odsłony gospodarze nieco spasowali co skrzętnie wykorzystali rywale minimalizując straty do dwóch bramek (13;11). Po zmianie stron Wisła bardzo szybko doprowadziła do remisu , a chwilę później wyszła po raz drugi w tym spotkaniu na prowadzenie, którego nie oddała już do końca zawodów. Ostatecznie szczypiorniści z Płocka pokonali Wolsztyniaka 27:23. Najwięcej bramek dla Wolsztyniaka zdobyli: A. Raczkowiak 6, M. Rogoziński 6, M. Wajs 4, P. Szutta 2, H, Kaczmarek 2, A. Radny 2, F. Szała 1.