"Tropem Wilczym " - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wolsztynie

W niedzielę 4 marca w całej Polsce odbyła się szósta edycja największej otwartej imprezy sportowo-edukacyjnej towarzyszącej obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po raz pierwszy bieg "Wilczym Tropem" miał miejsce w Wolsztynie

Na starcie imprezy stanęło stu pięćdziesięciu biegaczy podzielonych na dwa dystanse. Pierwszy 1963 metry i drugi pięć kilometrów. Na krótszym dystansie bezkonkurencyjny okazał się Adrian Rurkowski z Żodynia, który na dobiegnięcie do mety potrzebował zaledwie sześciu minut i dwóch sekund, drugi linię mety minął Jakub Bruzdziak z Międzyrzecza z czasem (6:51), a trzeci Dominik Kaczmarek z Adamowa (7:00). Wśród kobiet triumfowała Dorota Tomiak z Józefina, jej czas to (8:17). Drugą pozycję zajęła Małgorzata Kubicka z Kębłowa (9:04), a trzecią Marcela Czachnowska także z Kębłowa (9:07). Na dystansie pięciokilometrowym najlepszy okazał się Bartosz Feifer z Wolsztyna (18:57), drugą pozycję zajął Bartosz Fudali z Niałka Wielkiego (19:14), a trzecią Wojciech Olszewski z Adamowa (19:17). Wśród pań pierwsza linię mety minęła Karolina Bilawa z Nowej Wsi (20:52), drugą pozycję zajęła Sandra Budziszewska ze Wschowy (23:12), a trzecią Emilia Perz z Nowego Tomyśla( 23:51).

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie