V Jubileuszowy bieg w Krainie Konwalii w Wieleniu

W niedzielę 16 września w Wieleniu odbyła się piąta edycja biegu w krainie konwalii. Na starcie stanęło łącznie około 250 biegaczy, podzielonych na dwa dystanse. Pierwszy wynosił 10 kilometrów, natomiast drugi miał długość półmaratonu i wynosił 21 km i 97 metrów. Imprezę po raz kolejny zorganizowała Wolsztyńska Akademia Biegowa.

Klasyfikację generalną na dziesięć kilometrów wygrał Tomasz Musiał z Dąbcza z czasem 37 minut i 57 sekund, na drugiej pozycji uplasował się Dawid Lipowy z Bukówca Górnego z czasem 37:53, a na trzeciej Radomir Graf z Leszna 39:10. Wśród kobiet dystans dziesięciu kilometrów najszybciej pokonała Karolina Bilawa z Nowej Wsi, jej wynik to 40 minut i dwadzieścia siedem sekund. Drugą pozycję zajęła Magdalena Cyroń z Gorzowa Wielkopolskiego z czasem 44:42, a trzecią Katarzyna Nowak ze Śmigla z czasem 45:18. Półmaraton wygrał Łukasz Kaczmarek z Kamieńca z czasem 1:25:50, na drugiej pozycji uplasował się Marcin Stachowski z Wolsztyna z czasem 1:26:37. Trzecia pozycja przypadła Łukaszowi Sadurskiemu z Tarnowa Jeziernego, jego czas to 1:27:35. Wśród kobiet na tym samym dystansie najlepsza okazała się Małgorzata Nowacka z Poznania z czasem 1:43:15, drugie miejsce zajęła Monika Rabiega z Leszna z czasem 1:48:56, a trzecie Zuzanna Cieśla z Wolsztyna z czasem 1:52:36