Wielichowo: Czy ratusz zyska szansę na remont Wielichowo: Czy ratusz zyska szansę na remont

Wielichowo: Czy ratusz zyska szansę na remont (© Magdalena Łukaszewska )

Niestety nadal nie wiadomo czy władze gminy Wielichowo otrzymają dofinansowanie na rzecz modernizacji miejscowego ratusza.

O tym, że siedziba władz miasta i gminy w Wielichowie wymaga pilnego remontu chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Burmistrz Honorata Kozłowska przekonała się o tym dosłownie już w pierwszym dniu po objęciu stanowiska, kiedy to w ratuszu na głowy pracowników spadła niemal część sufitu w jednym z biur. Szacunkowy koszt modernizacji obiektu znacznie jednak przekracza możliwości finansowe gminy. Jedyną szansą na przystąpienie do realizacji przedsięwzięcia jest więc pozyskanie środków z zewnątrz.

Taka możliwość pojawiła się kilka miesięcy temu, kiedy ruszył nabór wniosków na termomodernizacje obiektów użyteczności publicznej prowadzony w ramach Wielkopolskiego programu Operacyjnego. Swój projekt zgłosiła także gmina Wielichowo, jednak po weryfikacji znalazł się on na liście rezerwowej. Nie oznaczało to jednak, że szanse na dofinansowanie przepadły. Urząd musiał uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wykonanie oraz rozliczenie zadań, które wsparcie otrzymały, ponieważ istniała szansa, że z zaoszczędzonych środków uda się wesprzeć także inwestycję gminy Wielichowo. We wrzeniu burmistrz Honorata Kozłowska spotkała się w tej sprawie z Zarządem Województwa Wielkopolskiego, gdzie informowano, że termomodernizacje powoli dobiegają końca i są rozliczane. Po wykonaniu tych czynności będzie wiadomo czy i jakie środki jeszcze pozostały do rozdysponowania. W ubiegłym tygodni postanowiliśmy sprawdzić czy urząd otrzymał już jakieś nowe informacje w tym zakresie. Rok dobiega końca, a szans na wykonanie remontu ratusza nadal nie widać:

- Niestety nie mamy żadnych nowych wieści. My również czekamy z niecierpliwością na kolejne ustalenia w tej sprawie. Bardzo liczmy, że jednak uda nam się pozyskać dofinansowanie i modernizacja siedziby urzędu gminy stanie się możliwa- mówi nam burmistrz Honorata Kozłowska.

Przypomnijmy, że zgodnie z kosztorysem termomodernizacja ratusza miałaby wynieść niemal 1,2 miliona złotych. Władze gminy ubiegają się o wsparcie w wysokości prawie 950 tysięcy zł. Jeśli dofinansowania nie będzie to władze ratusza będą musiałby podzielić zadanie na części i wykonywać je etapami.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!