Ruszyła strona internetowa biegu „I Wolsztyńska Dziesiątka”, który dbędzie się w niedzielę 27 maja, a jego trasa powiedzie ulicami miasta

Na razie wiadomo, że liczyć będzie 10 kilometrów. Organizatorzy – Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Wolsztynie – zapewniają jednak, że z czasem przybywać będzie informacji na temat biegu.
- „I Wolsztyńska Dziesiątka to nie tylko znaczące wydarzenie sportowe o charakterze regionalnym, ale i znakomita promocja zdrowego stylu życia – informuje starosta wolsztyński Ryszard Kurp. -Już teraz zapraszamy do udziału.
Pomimo wielu wydarzeń sportowo-rekreacyjnych do tej pory w Wolsztynie brakowało dużej imprezy biegowej. Z reguły organizowane były dla dzieci i młodzieży na krótkich dystansach.
A wolsztynianie lubią biegać. Wielu z nich aktywnie spędza czas na codziennych treningach i w biegach organizowanych w okolicznych miejscowościach np. w Biegu Zbąskich, Biegu Dycha Drzymały w Rakoniewicach czy Biegu Słowaka w Grodzisku Wlkp.
- Może przy okazji tej imprezy w naszym mieście powstanie klub biegacza, bo na razie dojeżdżamy do Grodziska – mówi jeden z wolsztyńskich biegaczy. - W ten sposób można by organizować wspólne treningi i imprezy biegowe.
Bliższe informacje na temat biegu można znaleźć na stronie www.bieg.powiatwolsztyn.pl, www.bieg.wolsztyn24.pl , pod nr tel. 68 384 56 28
e-mail: oswiata@powiatwolsztyn.pl

Wielu wolsztynian bierze udział min. w Biegu Zbąskich (na zdjęciach). Teraz będą mogli wystartować także w swoim mieście

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!