Wysokie zwycięstwo Gromu Wolsztyn w spotkaniu z Sokołem Wroniawy

W meczu XXV kolejki leszczyńskiej A-klasy Grom Wolsztyn pokonał Sokoła Wroniawy 8:0, prowadząc do przerwy 3:0

Nie zwalniają tempa piłkarze wolsztyńskiego Gromu i kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa w rozgrywkach leszczyńskiej A-klasy. W XXV przedostatniej kolejce spotkań na drodze podopiecznym Krzysztofa Piosika stanął lokalny rywal Sokół Wroniawy. Mecz o tyle zapowiadał się ciekawie, iż w rundzie jesiennej drużyna Gromu uległa na wyjeździe Sokołowi 1:3 i była to jedna z trzech porażek w całym sezonie. Tym razem Gromowcy nie popełnili tego samego błędu i po szybkim strzeleniu gola, w pierwszej minucie spotkania przez Jakuba Markiewicza, dążyli do zdobywania kolejnych . Sztuka ta udała się ponownie Jakubowi Markiewiczowi w siódmej i piętnastej minucie spotkania, co spowodowało, że gospodarze mogli poczuć się już bardzo bezpiecznie. Kolejny raz worek z bramkami rozwiązał się w sześćdziesiątej pierwszej minucie, kiedy to J. Markiewicz po raz czwarty pokonał bramkarza gości. Cztery minuty później było już 5:0, bowiem prawdziwe wejście smoka zaliczył Wiktor Grinig, który kilka sekund po wejściu na boisko umieścił futbolówkę w bramce rywala. W siedemdziesiątej min. Dawid Kwinto podwyższył na 6:0 i chyba nikt z zebranych na wolsztyńskim stadionie nie miał już wątpliwości kto w tym spotkaniu zgarnie całą pulę. W końcówce spotkania na listę strzelców wpisali się jeszcze K. Kwiatkowski i W. Grinig ustalając wynik spotkania na 8:0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani