ZAP Syrena Zbąszynek - Tęcza Krosno Odrzańskie 0:2 (0:1)

Zdzisław Nowak
28 marca na stadionie im. S. Mizernego w Dąbrówce Wlkp. ZAP Syrena Zbąszynek zajmująca 2 miejsce w tabeli gościła lidera - Tęczę Krosno Odrzańskie.

Lider ograł wicelidera

Liga Okręgowa grupa Zielona Góra

28 marca na stadionie im. S. Mizernego w Dąbrówce Wlkp. ZAP Syrena Zbąszynek zajmująca 2 miejsce w tabeli gościła lidera Tęczę Krosno Odrz.

W pierwszej połowie kibice mogli zobaczyć kilka bramek. Niestety pod jedną jak i drugą bramką napastnicy imponowali strzelecką indolencją. Wydatnie napastnikom pomagali obrońcy, którzy sami stwarzali piłkarzom drużyny przeciwnej dogodne sytuacje do zdobycia bramek. Tak stało się w 44 min. gdzie Bartosz Janicki podawał piłkę zbyt lekko do bramkarza Jakuba Marciniaka. Do piłki pierwszy dobiegł napastnik gości Tomasz Urbański i skierował piłkę do pustej bramki. Gospodarze wprawdzie mogli w 30 min. objąć prowadzenie lecz Bartosz Jóźwiak będąc sam na sam z bramkarzem gości, posłał piłkę prosto w ręce bramkarza. Do przerwy goście prowadzili 1:0.
Po przerwie gospodarze próbowali wyrównać stan meczu, ale nie potrafili oddać celnego strzału. Goście natomiast po kontrataku i prostopadłym zagraniu na wolne pole w 63 min. podwyższyli stan meczu na 2:0 a na listę strzelców wpisał się po raz drugi Tomasz Urbański.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Piłkarze ZAP Syrena w minorowych nastrojach opuszczali plac gry.
Zółtą kartkę w 43 min. otrzymał Tomasz Przybylski z Tęczy Krosno Odrz.

Po 17 kolejce ZAP Syrena utrzymała 2 miejsce w tabeli.