Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zapisy na III Rajd Koziołka potrwają do niedzieli

Marcin Paczkowski
Zapisy na III Rajd Koziołka potrwają do niedzieli
Zapisy na III Rajd Koziołka potrwają do niedzieli Archiwum naszemiasto
Już 1 września odbędzie się III edycja Rajdu Koziołka organizowanego przez Nieformalną Grupę „Wiesioło” z Dąbrówki Wielkopolskiej oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku.

Rajd na orientację to wspaniała okazja do sprawdzenia się w terenie przy użyciu mapy i kompasu. Przewidziane są trzy trasy: 12-kilometrowa trasa rodzinna, 15-kilometrowa trasa indywidualna oraz 40-kilometrowa trasa rowerowa. Baza rajdu znajdować się będzie w Technikum Leśnym w Rogozińcu.

Na czym polegają zawody na orientację? W zawodach na orientację zawodnik ma za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać trasę odnajdując zaznaczone na mapie punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny. Zawodnik dokonuje wyboru wariantu odnajdywania kolejnych punktów tak, aby przebyć jak najkrótszy dystans. W zawodach na orientację mogą startować wszyscy, zarówno dorośli jak i dzieci oraz młodzież (oczywiście pod opieką dorosłych). Nie ma znaczenia czy jest się doświadczonym zawodnikiem czy startuje się po raz pierwszy. Najważniejsze to wybrać trasę odpowiednią do posiadanego doświadczenia i umiejętności oraz pamiętać, że zawody na orientację to nie tylko sport.

Ile to kosztuje? Rajd jest bezpłatny! Dzięki uprzejmości dyrektora Zespołu Szkół Leśnych, ale także sponsorom zawodnicy nie ponoszą żadnych kosztów wpisowego. Do tego najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody. Na mecie będzie można zjeść niebecz- regionalną zupę oraz kołocz - pyszne ciasto drożdżowe. W poprzednich edycjach rajdu uczestniczyło około 200 osób. Organizatorzy rajdu liczą na pobicie rekordu w tym roku. Budowniczym tras jest Rafał Kucharski, a kierownikiem zawodów Marek Pych. Zapisy odbywają się na stronie www.rajdkoziolka.pl i potrwają do 26 sierpnia 2018 r.

Dodajmy, że zawody na orientację rozgrywane są przede wszystkim na terenach leśnych i najczęściej na trasie nie ma sklepów. Z tego powodu należy ze sobą zabrać odpowiednią ilość jedzenia i picia. Szczególnie w bardzo ciepłe dni pamiętać należy o tym, że bardzo szybko następuje utrata wody w organizmie. Na trasę warto zabrać kompas. Nie jest on konieczny, ale ułatwi odnalezienie punktów kontrolnych lub zorientowanie się gdzie jesteśmy jeżeli stracimy orientację. Zabronione są natomiast urządzenia GPS. Koniecznie natomiast należy zabrać działający telefon komórkowy. W razie problemów można skontaktować się z organizatorem, którego numer telefonu znajduje się zazwyczaj na mapie. Jak oznaczane są punkty kontrolne? Na mapie punkt kontrolny oznaczony jest czerwonym okręgiem oraz numerem punktu. W terenie punkt kontrolny znajduje się dokładnie w środku tego okręgu. Dodatkowo na mapie lub na osobnej kartce znajdują się opisy punktów kontrolnych, ułatwiające odnalezienie tych punktów. Każdy punkt kontrolny posiada perforator z unikalnym układem ząbków. Potwierdzenie obecności na punkcie kontrolnym polega na perforacji karty startowej w polu odpowiednim dla danego punktu. „Odbicie” perforatorem powoduje powstanie unikalnego układu dziurek na karcie startowej.


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wolsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto