Zbąszynek. XIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej im. Andrzeja Łeszyka

Zdzisław Nowak
W dniu 20 czerwca na terenie Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego im. Bogdana Niemca odbył się XIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej im. Andrzeja Łeszyka. W turnieju wystąpiło 7 zespołów (rocznik 2006 i młodsi): Medyk Ciburz,Carina Gubun,Zieloni Lubusz,Zryw Rzeczyca,Santos Świebodzin,MUKS 11 Zielona Góra oraz gospodarze ZAP. Grano systemem każdy z każdym w czasie 2x po 8 minut

W wyniku zaciętej i sportowej rywalizacji zwyciężyła Carina Gubin z dorobkiem 16 pkt., drugie miejsce zajął Santos Świebodzin - 13 pkt., trzecie zajęła Zbąszynecka Akademia Piłkarska - 12 pkt., czwarte Zieloni Lubosz - 9 pkt.,piąte MUKS 11 Zielona Góra - 6 pkt.,szóste Medyk Cibórz 6 pkt. i siódme Zryw Rzeczyca - 6 pkt.( w walce o 5 - 7 miejsce zadecydowała większa ilość strzelonych bramek).

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami i pamiątkowymi medalami Puchar "Fair Play" zdobyła MUKS 11 Zielona Góra. Najlepszym strzelcem został Jakub Chojnacki z Cariny Gubin,za najlepszego zawodnika uznano Aleksandra Nowackiego z ZAP Zbąszynek a za najlepszego bramkarza uznano Szymona Włodarczyka z Santosu Świebodzin.

Organizatorzy turnieju: Uczniowski Klub Sportowy "Junior", Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz
Zbąszynecka Akademia Piłkarska, wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom składają podziękowania za sportową postawę i walkę na boisku.