I Bieg charytatywny Przekaż Miłość Kilometrami odbył się w Przemęcie

Dziś w Przemęcie odbył się I Charytatywny bieg "Przekaż Miłość Kilometrami". Na starcie imprezy stanęło łącznie około 250 zawodników

Zawodnicy mieli do wyboru dwie kategorie: bieg na dystansie pięciu kilometrów lub marsz Nordic Walking na tym samym dystansie. Całkowity dochód z imprezy przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację jedenastoletniej Agnieszki oraz dziewięcioletniego Mikołaja. Choć głównym celem biegu była pomoc potrzebującym, organizatorzy zadbali także o świetną zabawę i rywalizację sportową . Dystans pięciu kilometrów najszybciej pokonał Wojciech Dojcz z Przemętu, który na pokonanie trasy potrzebował zaledwie osiemnastu minut i siedemnastu sekund. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Staniszczak z Przybyszewa z czasem 18:56. Trzecią lokatę natomiast zajął Michał Kaczor z Radomierza. Jego czas to 19: 26. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Karolina Bilawa z Międzyrzecza, która wyprzedziła Gosie Kajdas ze Sławy oraz Anitę Cupryś z Kaszczoru. W marszu Nordic Walking pierwsze miejsce zajęła Anna Kozłowska z Moch, która wyprzedziła Darię Józefowską z Nowej Wsi oraz Agnieszkę Dudek z Granowa. Wśród panów pięciokilometrową trasę marszu NW najszybciej pokonał Jan Kot z Bukówca Górnego, drugą pozycję zajął Bartosz Dudziak z Leszna, a trzecią Jan Markiewicz ze Wschowy. Nagrodzono także najlepszych biegaczy gminy Przemęt, tę rywalizację w biegu na pięć kilometrów wygrał Wojciech Dojcz, a wśród pań Edyta Dominiak.