Wybierz region

Wybierz miasto

  Andrzej Sikorowski, Maja Sikorowska

  Parafia pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie
  Wolsztyn, ul. Kocha R./38

  17:00 Wtorek, 6 stycznia

  • Brak informacji o cenie

  Andrzej Sikorowski

  Andrzej Sikorowski - urodzony w Krakowie w 1949 roku, absolwent wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Piosenki pisze od 40 lat. Jest prawdopodobnie pierwszym w Polsce klasycznym przykładem barda z gitarą. W 1970 roku zdobył I nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie za piosenkę "Nowy rok".
  Od 1977 lider zespołu "Pod Budą", grupy wywodzącej się z kabaretu o tej samej nazwie, funkcjonującego w Krakowie do połowy lat siedemdziesiątych. Autor wszystkich jego tekstów, większości kompozycji. Współpracuje także z innymi wykonawcami m.in. z córką, Mają Sikorowską oraz z Grzegorzem Turnauem, z którym koncertuje od 1999 roku. Jest także autorem piosenek dla innych wykonawców, m.in. dla Maryli Rodowicz, Krystyny Prońko, Ireny Santor, Zbigniewa Wodeckiego, Jacka Wójcickiego, Gaygi, Danuty Rin.
  Ma w dorobku m. in. 4 analogowe single, 4 płyty analogowe i 15 płyt kompaktowych nagranych z zespołem Pod Budą.

  Maja Sikorowska

  Maja Sikorowska - zadebiutowała w 1995 r. na płycie "Kolędy" grupy Pod Budą. Na płycie "Razem" (2001) grupy Pod Budą zaśpiewała w duecie z Anną Treter piosenkę "Stowarzyszenie Rannej Rosy", oraz samodzielnie "Głos z oddali". Ta ostatnia piosenka znalazła się również na płycie "Kraków-Saloniki". W 2005 r. zaśpiewała z ojcem na ich pierwszej wspólnej płycie "Kraków-Saloniki". Wykonała na niej utwory w języku polskim i greckim. Płyta ta została w 2006 r. nominowana do Fryderyka 2005 w kategorii "Album Roku Piosenka poetycka". W grudniu 2006 r. wydała wraz z ojcem płytę z kolędami i pastorałkami "Śniegu cieniutki opłatek", jako dodatek do jednego z numerów Dziennika Polskiego. Od 2003 r. do 2010 r. była członkiem grupy Pod Budą.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy wiesz, że...Najdziwniejsze ciekawostki o Bożym Narodzeniu QUIZ