Wybierz region

Wybierz miasto

  Europejskie Dni Dziedzictwa - Muzeum Etnograficzne

  Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli
  Ochla, ul. Muzealna/5, +48 68 321 15 91

  10:00 - 16:00 Niedziela, 18 września

  • Wstęp wolny

  Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

  Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli włączy się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, imprezą plenerową pt. „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią” – religijność ludowa na przykładzie zbiorów Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze z/s w Ochli którą zorganizuje 18 września w godz. 10.00 – 16.00. W tym dniu Muzeum Etnograficzne zaprasza na specjalne zwiedzanie skansenu pod kątem wartości duchowych związanych z religijnością ludową. Zwiedzający Muzeum będą mogli poznać zabytki kultury materialnej będące nośnikiem bogatej kultury niematerialnej. Wyjścia planowane są o godz. 10.00, 12.00 i 14.00.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrą masz pamięć? Co wydarzyło się w roku 2018? QUIZ