Wybierz region

Wybierz miasto

  MARIOLA KALICKA – w hołdzie Marcinowi Rożkowi w 130 rocznicę urodzin

  Muzeum Marcina Rożka
  Wolsztyn, ul. 5 Stycznia/34

  Czwartek, 27 października

  • Brak informacji o cenie

  27 października w hołdzie Marcinowi Rożkowi w 130 rocznicę urodzin, odbył się wernisaż Marioli Kalickiej. Artystka jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) w pracowni prof. Bazylego Wojtowicza. Twórczość dotychczas prezentowała na nieomal 30 wystawach indywidualnych i wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestniczyła w sympozjach rzeźbiarskich w Burgas (Bułgaria), Idżewam (Armenia) i Orońsku (Polska).
  Ten swoisty hołd wynika z faktu iż Marcin Rożek był pierwszym profesorem na katedrze rzeźby Szkoły Sztuk Zdobniczych, która stanowiła podwaliny pod późniejszą uczelnię rzeźbiarki. Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło i rzeźba ponownie wróciła do pracowni artysty. To właśnie w miejscu gdzie była pracownia znajduje się jedna z sal wystaw czasowych. Wszystko to ku uciesze artystki jaki pracowników Muzeum Regionalnego w Wolsztynie a przede wszystkim zwiedzających.

  Wystawa ta też jest początkiem współpracy naszego muzeum ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Poznański. Dzięki staraniom Pani prezes Marzeny Cecylii Karcz możemy właśnie prezentować prace Marioli Kalickiej.

  Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy, która nie dość, że tradycyjnie jest bezpłatna, to jeszcze można otrzymać bardzo elegancki folder.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrą masz pamięć? Co wydarzyło się w roku 2018? QUIZ