Wybierz region

Wybierz miasto

  Otwarcie Wystawy Powroty do dzieciństwa. Malarstwo Sylwii Gromackiej-Staśko

  Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli
  Ochla, ul. Muzealna/5, +48 68 321 15 91

  12:00 Sobota, 16 maja

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy na otwarcie wystawy Powroty do dzieciństwa. Malarstwo Sylwii Gromackiej-Staśko.

  Sylwia Gromacka - Staśko z Droszkowa koło Zielonej Góry dopiero jest na początku swojej drogi artystycznej ale maluje od dzieciństwa, a tworzenie i ubieranie płótna w magiczne kolory sprawia jej radość i satysfakcję.

  Swoją pasję zamieniła w zawód. Nie jest wierna jednej technice, obrazy powstają pod wpływem chwili. Każda jej praca ukrywa emocje, prawie każdego dnia szuka czegoś nowego. Spod jej ręki wychodzą obrazy pełne kolorów i życia, które mogą być wspaniałą inspiracją do samodzielnych prac plastycznych wykonywanych przez osoby w różnym wieku, a zwłaszcza przez dzieci i młodzież. Sylwia Gromacka - Staśko przez kilka lat pracowała w pracowni Łojewskich w Zielonej Górze zdobiąc szkło użytkowe i ozdobne. Przez siedem lat przebywała w Hiszpanii pracując w pracowni ART w Madrycie. Tam dalej szlifowała swoje umiejętności artystyczne w dziedzinie zdobnictwa. Tam też nauczyła się tworzyć wielobarwne kompozycje. Hiszpania naznaczyła ją kolorem i optymizmem czego wynikiem jest wizualizacja świata bajek przepełnionego magią barw.

  Celem wystawy jest pokazanie zobrazowanego świata nierzeczywistego znanego z przypowieści,legend i bajek ludowych jednocześnie prowokującego odbiorców do odkrywania na nowo miejsc z których wyruszyli czyli świata naszego dzieciństwa.

  Na ekspozycji zaprezentowano malarstwo na płótnie wykonane w technice akrylowej i olejnej oraz malarstwo na szkle.

  Wystawę można podzielić na trzy bloki tematyczne:
  1. domki, uliczki,miasteczka - na ten cykl składają się obrazy podkreślające osobowość artystki, styl i jej indywidualność

  2. ilustracje do przepowiedni, opowieści i legend - temat, który jest wynikiem fascynacji artystki regionalną literaturą dla dzieci, którym nadała formę wizualizacji

  3. bajki i bajeczki znane,czytane i kochane przez dzieci na całym świecie np. Czerwony kapturek,Kot w butach, Złota rybka - które artystka przedstawiła za pomocą obrazów w sposób charakterystyczny dla siebie

  Z pewnością są to prace radosne i kolorowe pełne magii i pozytywnej energii przeznaczone zarówno dla dzieci i dorosłych. Ekspozycja wręcz prowokuje widza do zagłębienia się w świat dziecięcych snów marzeń i pragnień, w świat nasycony kolorami, wesoły, pozytywny. Wystawę uzupełniają zabawki i elementy dekoracyjne wykonane z naturalnych surowców, w tym pomalowane ręcznie konie bujane, domki wiatraki.

  Ta wyjątkowa i niecodzienna ekspozycja pobudza wyobraźnię i skłania do refleksji nad tym co było, ale jednocześnie uświadamia , że zawsze jest czas i pora aby poczuć się dzieckiem, jest czas na to by zanurzyć się w bajkach i do nich powrócić.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy wiesz, że...Najdziwniejsze ciekawostki o Bożym Narodzeniu QUIZ