Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa Bajkowe wycinanaki Eriki Schirmer

  Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli
  Ochla, ul. Muzealna/5, +48 68 321 15 91

  Od 14.04.2016 do 30.04.2016

  • 8zł

  Zapraszamy na kolejną bajkową wystawę – dla dzieci i nie tylko. W kamiennej oborze z Chotkowa prezentujemy "Wycinanki ludowe do bajek Hansa Christiana Andersena i braci Grimm autorstwa Eriki Schirmer".
  Erika Schirmer urodziła się w Nietkowie w 1926 roku. Po II wojnie światowej opuściła swoją rodzinną wioskę i nowy dom znalazła w Nordhausen (Niemcy). W 1948 roku zdała egzamin na nauczyciela wychowania przedszkolnego, a w 1956 roku uzyskała uprawnienia nauczyciela. Od 1972 roku została specjalistką pedagogiki rehabilitacyjnej. Pracowała jako przedszkolanka i pedagog z młodzieżą i dziećmi upośledzonymi umysłowo i ruchowo. Od 50-ciu lat pisze i komponuje piosenki dla dzieci. To jej autorstwa jest piosenka „Mały, biały gołąb pokoju” - zainspirowana pracami Picasso. W Niemczech ta piosenka była śpiewana przez generacje przedszkoli i chórów szkolnych, uzyskując statut pieśni znanej na całym świecie. Jej przepiękne wycinanki są ozdobą dwunastu książek. Jest perfekcjonistką o niezrównanym talencie. Prace Eriki Schirmer były wystawiane w ponad stu miejscach świata, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ