Wybierz region

Wybierz miasto

  XXIII Parada Parowozów 2016

  Parowozownia w Wolsztynie
  Wolsztyn, ul. Fabryczna/1, +48 66 329 46 64

  13:00 - 15:00 Sobota, 30 kwietnia

  • Brak informacji o cenie

  Zgodnie z informacją przedstawioną na stronie internetowej UM Wolsztyn, roboczy harmonogram przedstawia się następująco:
  W piątek 29 kwietna, w godzinach popołudniowo-wieczornych będą mieć miejsce atrakcje na terenie Parowozowni, związane z przyjazdem pierwszych parowozów uczestniczących w Paradzie. Będą one połączone z wieczornym zwiedzeniem obiektu i otwarciem pokonkursowej wystawy fotografii.
  W sobotę 30 kwietnia zaplanowana jest Parada Parowozów oraz przejazdy retro pociągami prowadzonymi przez parowozy, koncert orkiestr dętych, a także możliwość zwiedzania pozostałych atrakcji Wolsztyna, jak Skansen Budownictwa Ludowego i obiekty muzealne (Parada jest połączona z obchodami Dnia Ziemi Wolsztyńskiej).
  W niedzielę 1 maja kontynuowane będą przejazdy retro, nastąpi też prezentacja pojazdów wojskowych na platformach kolejowych. Tego dnia w Wolsztynie odbędą się też Spotkania Teatrów Ulicznych.
  Według nieoficjalnych informacji „Rynku Kolejowego”, podczas tegorocznej Parady liczba czynnych parowozów będzie znacznie większa niż w 2015 r., kiedy to wzięły w niej udział tylko 3 czynne maszyny. Podczas Parady, w budynku dworca kolejowego w Wolsztynie planowana jest wystawa budowli z klocków Lego. 3 maja, na zakończenie Dni Ziemi Wolsztyńskiej, wystąpi zespół Zakopower.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrą masz pamięć? Co wydarzyło się w roku 2018? QUIZ