Inauguracyjna wygrana piłkarzy Oldboy Wolsztyn

Świetnie rozpoczęli rozgrywki o Mistrzostwo Wielkopolskiej Ligi Old Boys piłkarze Oldboy Wolsztyn, pokonując na własnym obiekcie drużynę Korony Zakrzewo 4:1.

Zespół z Zakrzewa ewidentnie "nie leżał" Wolsztynianom w poprzednim sezonie gdyż w obu rozegranych spotkaniach okazał się lepszy. Tym razem odpowiednio zmotywowany Oldboy już na samym początku spotkania postanowił ruszyć do ataku, czego efektem była bramka zdobyta w trzeciej minucie spotkania przez Michała Justa. Później gra się nieco wyrównała, a na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej połowy spotkania. Chwilę po jej rozpoczęciu Adam Orwat podwyższył stan spotkania na 2:0 dla miejscowych. W czterdziestej ósmej minucie było już 3:0, a autorem gola okazał się Wojciech Kulus. Gościom w pięćdziesiątej szóstej minucie udało się co prawda zdobyć bramkę ale jak się później okazało była to bramka honorowa, bowiem na więcej strat piłkarze z Wolsztyna sobie nie pozwolili, a chęć odniesienia efektownego zwycięstwa zaowocowała zdobyciem czwartego gola, którego w sześćdziesiątej siódmej minucie zdobył Paweł Woźny, ustalając wynik spotkania na 4:1. Piłkarzom Oldboy Wolsztyn gratulujemy, a w ich imieniu zapraszamy już w najbliższą sobotę na obiekt przy ulicy Bohaterów Bielnika gdzie rozegrany zostanie Charytatywny Turniej Piłki Nożnej z udziałem piłkarzy Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin. Turniej poza gwarantowanymi emocjami sportowymi będzie miał także wymiar charytatywny, a całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Nikodema Szypera z Wroniaw. Nikodem urodził się torbielą podpajęczynówki mózgu, która spowodowała niedowład, padaczkę oraz utrudnioną komunikację. Intensywna, systematyczna rehabilitacja przynosi wymierne efekty stąd więc walka o każdą nawet symboliczną złotówkę, która zapewni lepszy komfort funkcjonowania małego wojownika jakim jest Nikodem.