Judocy z Przemętu po raz kolejny odnieśli ogromny sukces

Fantastyczne informacje dla wszystkich sympatyków klubu Judo Pohl Przemęt napłynęły wczoraj z Poznania gdzie odbywały się Mistrzostwa Wielkopolski Dzieci, Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Judo.

Cała piętnastoosobowa grupa reprezentująca barwy przemęckiego klubu spisała się rewelacyjnie, zdobywając worek medali. Jak mówi trener Judo Pohl Przemęt Damian Lisiewicz: Pierwszy raz w historii naszego klubu wszyscy zawodnicy wrócili z medalami z tak prestiżowych zawodów, a na uwagę zasługuje fakt, ze niektórzy z nich walczyli w dwóch kategoriach wiekowych. Jestem bardzo dumny z postawy swoich podopiecznych, a owy sukces zawdzięczają głównie swojej ciężkiej pracy, którą wykonują na co dzień, nie tylko na treningach ale także ćwicząc w każdej wolnej chwili w domowym zaciszu. Ogólnie z zawodów w Poznaniu przemęccy judocy przywieźli łącznie dwadzieścia jeden krążków z czego aż osiem miało kolor złoty, siedem srebrny i sześć mieniło się brązem. Wśród Dzieci starszych na najwyższym stopniu podium stanęli: Zuzanna Wojciech w kategorii 40 kilogramów, Dominika Gmerek w kat. 36 kg, Nicola Skubel w kat. 33 kg i Mateusz Bieganek w kat. 73 kg. Srebrne medale wśród dzieci starszych wywalczyli: Fabian Korbas kat. 73 kg i Kacper Sobierajski kat. 50 kg. Fantastycznie zaprezentowali się także młodzicy, którzy wywalczyli aż osiem krążków. Najcenniejsze zdobyli: Martyna Skorupińska kat. 57 kg, Dominika Weiss kat. plus 70 kg. I Nicola Skubel kat. 36 kg. Ze srebrnymi medalami zawody ukończyli Damian Weiss 60 kg, i Sebastian Jaskulski 46 kg.,a z brązowymi Kaja Sobierajska kg., Julia Kucharska 57 kg., i Bartosz Żok plus 90 kg. W kategorii Junior młodszy złoto wywalczyła Pola Stec 57 kg. Srebro Dominika Weiss plus 70 kg, a brąz Kaja Sobierajska 57 kg. Juniorom nie udało się co prawda zdobyć złota ale dwa srebrne krążki Bartosza Żoka w kat. plus 100 kg. i Poli Stec 57 kg, oraz Roksany Wiśniewskiej 63 kg i Klaudii Kapskiej także w kat 63 kg., trzeba uznać za ogromne osiągnięcie. Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz całemu sztabowi szkoleniowemu tak udanego występu oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.