Poznań: Mateusz Surwiło wywalczył brąz w zawodach Pucharu Świata 2022

Natalia Krawczyk
Mateusz Surwiło wywalczył brąz  w konkurencji KL3.
Mateusz Surwiło wywalczył brąz w konkurencji KL3. archiwum Mateusza Surwiło
Mateusz Surwiło zajął 3 miejsce w finałowym wyścigu na 200 m podczas zawodów Pucharu Świata 2022 w parakajakarstwie na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu. To kolejny sukces wolsztynianina.

Mateusz Surwiło wywalczył brąz w zawodach Pucharu Świata 2022

Pochodzący z Wolsztyna kajakarz Mateusz Surwiło zajął 3 miejsce w finałowym wyścigu na 200 m podczas zawodów Pucharu Świata 2022 w parakajakarstwie. Zwyciężył Hiszpan Juan Antonio Valle, srebro zdobył Australijczyk Dylan Littlehales. W finałach Pucharu Świata w parakajakarstwie na podium stanęła również Karolina Borowicz, uległa Niemkom: Esther Bode i Lillemor Koeper.

- W trakcie zawodów Pucharu Świata w Poznaniu, z inicjatywy Polskiego Związku Kajakowego, odbywa się zbiórka używanego sprzętu dla zawodników z Ukrainy, którzy uciekając przez wojną przyjechali do Polski i trenują obecnie w klubach w naszym kraju - poinformowano w serwisie poznan.pl.

Mateusz Surwiło w Tokio

W ubiegłym roku wolsztynianin był jedynym polskim parakajakarzem, który wystartował na Sea Forest Waterway. Sportowiec zajął czwarte miejsce w półfinale i popłynął jedynie w finale B. Zabrakło naprawdę niewiele do zdobycia medalu. Jak przyznał, start w Tokio był spełnieniem jego sportowych marzeń .