Ambitne plany inwestycyjne gminy Przemęt w 2021 roku

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Zastępca wójta opowiedział nam o planach inwestycyjnych gminy w 2021 roku (zdjęcie ilustracyjne)
Zastępca wójta opowiedział nam o planach inwestycyjnych gminy w 2021 roku (zdjęcie ilustracyjne) Gmina Przemęt
Kilka realizacji w trakcie, część już zakończonych, a do tego ciekawe zadania zaplanowane na kolejny rok – w gminie Przemęt sporo się dzieje.

Zastępca wójta gminy Przemęt Waldemar Kalitka poinformował nas, że już teraz samorząd złożył kilka wniosków o dofinansowania z różnych programów, które będą warunkować kolejność inwestycji w 2021 roku. Te najważniejsze dotyczą remontu drogi w Starkowie ( w kierunku Marmorinu), przebudowę i dostosowanie stadionu Helios Bucz, budowę drogi na ul. Słonecznej w Buczu, a także budowę gminnego skatepark-u oraz dokończenie projektu przebudowy gminnej plaży w Osłoninie. Wniosek złożono również w ramach konkursu „Sportowa Polska”, aby zdobyć wsparcie na budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaszczorze.

- Jeszcze w tym roku chcemy ogłosić przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na dwie ścieżki przy drogach powiatowych: Błotnica - Radomierz i Błotnica – Starkowo – wyjaśnia nam Waldemar Kalitka. - Poza tym będziemy budować kilka dróg (np. Poświętno, Mochy, Solec Nowy) ze środków własnych, mamy zatwierdzone kolejne zlecenia przygotowania projektów na kolejne drogi, sukcesywnie rozbudowujemy oświetlenie: w przyszłym roku kilka kolejnych ulic w 4 miejscowościach, projektujemy wykorzystanie budynku starego przedszkola w Kaszczorze na Centrum Integracji Społecznej i Kulturalnej (na razie jesteśmy na etapie zlecenia wykonania koncepcji), kilka dni temu złożyliśmy wniosek na konkurs środków z programu „Dostępna Szkoła”, w którym do uzyskania jest 1 mln zł (również poprawa infrastruktury) w dwóch budynkach oświatowych – kończy.

Dodać również warto, że obecnie gmina realizuje m.in. przebudowę ulicy Sportowej w Osłoninie, wymianę dachu w sali wiejskiej w Siekowie, a także wykonywany jest remont Przemęckiej Gaci (ciąg pieszo-rowerowy w kierunku Kościoła Farnego w Przemęcie).

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie