Armwrestling. Kolejny międzynarodowy sukces Wiesława Rzannego

Natalia Krawczyk
Drużyna z Polski zajęła 2 miejsce.
Drużyna z Polski zajęła 2 miejsce. Archiwum prywatne Wiesława Rzannego
Nasz wolsztyński siłacz odniósł kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej w siłowaniu na rękę. Drużyna z Polski zajęła zaszczytne drugie miejsce na sobotnich zawodach we Francji.

W sobotę, 15 sierpnia Wiesław Rzanny z Wolsztyna zdobył kolejne sukcesy w siłowaniu na rękę, tym razem na zawodach we Francji. Było siedmiu zawodników z Polski i każdy wywalczył medal.

W kategorii masters 95 kg nasz wolsztyński siłacz zajął 2 miejsce w siłowaniu na lewą rękę i 7 miejsce w siłowaniu na prawą rękę. Zmierzył się również w kategorii senior, gdzie zajął 5 miejsce.

Siłowali się zawodnicy z dwunastu państw, drużyna z Polski zajęła zaszczytne drugie miejsce.

- Otrzymałem wsparcie od burmistrza Wojciecha Lisa, a komfort podróży wygodnym samochodem zapewnił nam Karol Kowalski Auto-Handel. Bardzo dziękuję! Codziennie wspierają mnie również żona Anna i syn Igor, którzy zawsze we mnie wierzą. Patrycji Piskorz dziękuję za pomoc w regeneracji ręki.

12. Rumunia

Warto wspomnieć, że 4 lipca Wiesław Rzanny stanął na podium w mistrzostwach World Cup Senec Hand 2020 na Słowacji, gdzie zajął drugie miejsce w siłowaniu na rękę lewą i trzecie na ręką prawą. Dodajmy, że był to wówczas debiut w kategorii masters.